×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Izdod Soču olimpisko spēļu Latvijas medaļniekiem veltītas pastmarkas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Latvijas Pasts” sadarbībā ar sporta federācijām un Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) izdevis četras pastmarkas un speciālu aploksni, kas veltīta XXII Ziemas Olimpisko spēļu Latvijas medaļniekiem, informē “Latvijas Pastā”.

Olimpiskās pastmarkas izdotas par godu XXII Ziemas Olimpisko spēļu Latvijas čempioniem – sudraba medaļas ieguvējam skeletonā Martinam Dukuram, sudraba medaļu ieguvējiem bobslejā četriniekiem Oskaram Melbārdim, Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilkastem, Jānim Strengam, bronzas medaļu ieguvējiem kamaniņu sportā divniekiem Andrim Šicam, Jurim Šicam un bronzas medaļu ieguvējiem kamaniņu sportā stafetē Elīzai Tīrumai, Mārtiņam Rubenim un brāļiem Sičiem.

Katra no pastmarkām emitēta 30 000 eksemplāru tirāžā, un to nominālvērtība ir 0,50 eiro, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Savukārt Olimpisko spēļu aploksnes tirāža sasniedz 1500 eksemplāru.

Jauno pastmarku prezentācija ar pastmarkās attēloto Latvijas olimpiešu piedalīšanos plānota 27.maijā plkst.11 pasta centrā “Sakta”, Brīvības bulvārī 32, kur sportistus sveiks arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V), “Latvijas Pasta” un LOK vadība.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana “Saktā” šajā datumā risināsies visas dienas garumā no plkst.7.30 līdz 19.

“Latvijas Pasts” kopš XXVII Vasaras Olimpiskajām spēlēm, kas 2000.gadā risinājās Austrālijas pilsētā Sidnejā, izdod pastmarkas par godu šo spēļu medaļu ieguvējiem no Latvijas.

XXII Ziemas Olimpiskās spēles, kas no 2014.gada 7.februāra līdz 23.februārim risinājās Sočos, Krievijā, tiek uzskatītas par Latvijai visveiksmīgākajām ziemas spēlēm, iegūstot līdz šim nebijušu medaļu skaitu trīs sporta veidos – pa sudraba medaļai skeletonā un bobslejā un divas bronzas medaļas kamaniņu braukšanā.

Kopumā Latvija bija pārstāvēta septiņos ziemas sporta veidos – biatlonā, bobslejā, hokejā, kamaniņu sportā, skeletonā, slidošanā un slēpošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+