Pasaulē
Citur

Izdodas novērst lidmašīnas uzspridzināšanu, pateicoties Izraēlas informācijai0

Foto-LETA/AFP

Izraēlas militārais izlūkdienests palīdzējis novērst Sidnejā gatavotu teroraktu – mājas apstākļos izgatavota spridzekļa detonēšanu lidsabiedrības “Etihad” lidmašīnā, ceturtdien apstiprināja Austrālijas valdības ministrs.

Jūlijā Sidnejā tika aizturēti četri vīrieši saistībā ar apsūdzībām terorakta gatavošanā. Lai īstenotu teroraktu, bijis plānots ienest Abū Dabī reisa lidmašīnā gaļas maļamajā mašīnā paslēptu spridzekli.

Kā sacīja iekšlietu ministrs Pīters Datons, viņa valdība ir pateicīga Izraēlai par sniegto informāciju.

“Šī lidsabiedrības “Etihad” reisa lidmašīna gandrīz tika uzspridzināta debesīs, un tā rezultātā simtiem cilvēku zaudētu dzīvību, tāpēc mēs esam ļoti pateicīgi par palīdzību, ko Izraēla mums sniedza šajā lietā,” Sidnejas radio 2GB sacīja ministrs.

Informācija “tieši” novedusi pie uzbrukuma novēršanas, sacīja ministrs, paužot uzslavas “milzīgajām jaudām, kas izraēliešiem ir operatīvās informācijas vākšanas laukā”.
Pirmais par veiksmīgo dalīšanos ar operatīvo informāciju ceturtdien vēstīja Izraēlas laikraksts “The Times of Israel”.

Izraēlas Izlūkošanas korpuss nodevis “ekskluzīvu operatīvo informāciju” un tā rezultātā novērsts uzbrukums, atsaucoties uz armijas pārstāvi, vēstīja laikraksts.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu runā Jeruzalemē vēlāk apstiprināja laikraksta informāciju.

Saistītie raksti

“Es jums varu pateikt, ka šis ir viens no daudziem, daudziem šādiem soļiem, ko mēs esam veikuši, lai daudzviet pasaulē novērstu terorismu,” sacīja premjers.

Datons norādīja, ka pēdējo gadu laikā Austrālijā novērsti 14 terorakti, bet 85 cilvēkiem izvirzīta apsūdzības saistībā ar terorismu.

LA.lv