Tehnika

Izdomā rīku, kā tikt pie alkohola pēc pulksten 22 16

Foto – Shutterstock

Otrajā “Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijas” rīkotajā “Startup Slalom” uzvarējusi komanda “BeerBnB”, kas piedāvā radīt rīku, ar kura palīdzību būtu iespējams tikt pie alkoholiskajiem dzērieniem pēc pulksten 22, kad beidzas to tirdzniecība, informēja pasākuma organizatori.

Ideja paredz, ka izmantojot jauno platformu, būs iespējams atrast draugus, kas vēlamos dzērienus būs gatavi aizdot.

Nedēļas nogalē no 10. līdz 12.martam vairāk kā 80 dalīšanās ekonomikas entuziasti no visām trim Baltijas valstīm pavadīja, pilnveidojot savas gan ilgi lolotās, gan ašās idejas. Viņiem bija atvēlētas 48 stundas, lai izveidotu produkta prototipu. Ar mentoru palīdzību tas izdevās deviņām no 10 komandām, kas tika apstiprinātas hakatona sākumā.

Hakatons jeb tehnoloģiju maratons ir pasākums, kas ilgst noteiktu laiku – šajā gadījumā 48 stundas -, un tā mērķis ir, strādājot komandās, izveidot tehnoloģisku risinājumu. Piektdienas vakarā visi pasākuma dalībnieki, kam ir savas biznesa idejas, tās prezentē visiem klātesošajiem. Šoreiz kopumā tika pieteiktas 25 idejas. Pēc tam katrs dalībnieks izvēlas, pie kuras idejas attīstīšanas viņš vēlas strādāt turpmākās 48 stundas. Tās idejas, kuras atbalsta lielākais dalībnieku skaitu, tiek attīstītas noteiktajā laikā. Par derīgām šoreiz tika atzītas 10 idejas.

Pieteiktās tēmas bija ļoti dažādas – sākot no pirātiskiem preču pārvadāšanas veidiem un 3D dāvanu printēšanas servisa līdz dažādām platformām, kas piedāvā privātskolotājiem atrast studentus un biznesa cilvēkiem atrast sapulču vietas pasākumu organizēšanai pilsētās. Taču visām komandām bija uzdevums risināt kādu problēmu, kas atbilstu dalīšanās ekonomikas pamatprincipiem.

LA.lv