Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
19. novembris, 2014
Drukāt

Izdomāta ierīce, kas baleta soļus attēlo līknēs

Ekrānšāviņš no Vimeo.comEkrānšāviņš no Vimeo.com

Cenšanās paturēt acīs baletdejotāja kāju kustības ļoti līdzinās centieniem nepazaudēt hokeja ripu spēles laikā, taču dizaineres un dejotājas amatieres Lesjas Trubā jaunākais projekts “E-Traces” palīdz šo netveramo kustību fiksēt līknē, raksta portāls huffingtonpost.com.

Trubā jau iepriekš aizrāvusies ar baleta kustību transformāciju alfabētam līdzīgos mākslas darbos, taču jaunā elektroniskā ierīce, ko piestiprina baletkurpju pēdai un sāniem, ļauj fiksēt pēdas kontaktu ar grīdu.

Trubā uzsver, ka viņas izgudrojums, kas tapis sadarbībā ar uzņēmumu “LilyPad Arduino” – viņi specializējas “piešujamajā elektronikā” – ļauj gan pašiem dejotājiem precīzāk apgūt soļus, analizējot to radītos attēlus, gan arī grafiski attēlot izrādi.

Pievienot komentāru

Čurkstupīte, Zilais kalns, Karietes līcis: Dzimtās valodas dienā aicina apzināt vietvārdusTurpinot vietējā mantojuma apzināšanas tradīcijas, arī šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties interaktīvā talkā, kas veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai – "Vietvārdu talkā".
Draugiem Facebook Twitter Google+