Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vanda, Veneranda, Venija
Piektdiena, 22. septembris, 2017
19. novembris, 2014
Drukāt

Izdomāta ierīce, kas baleta soļus attēlo līknēs

Ekrānšāviņš no Vimeo.comEkrānšāviņš no Vimeo.com

Cenšanās paturēt acīs baletdejotāja kāju kustības ļoti līdzinās centieniem nepazaudēt hokeja ripu spēles laikā, taču dizaineres un dejotājas amatieres Lesjas Trubā jaunākais projekts “E-Traces” palīdz šo netveramo kustību fiksēt līknē, raksta portāls huffingtonpost.com.

Trubā jau iepriekš aizrāvusies ar baleta kustību transformāciju alfabētam līdzīgos mākslas darbos, taču jaunā elektroniskā ierīce, ko piestiprina baletkurpju pēdai un sāniem, ļauj fiksēt pēdas kontaktu ar grīdu.

Trubā uzsver, ka viņas izgudrojums, kas tapis sadarbībā ar uzņēmumu “LilyPad Arduino” – viņi specializējas “piešujamajā elektronikā” – ļauj gan pašiem dejotājiem precīzāk apgūt soļus, analizējot to radītos attēlus, gan arī grafiski attēlot izrādi.

Pievienot komentāru

"Nemīlestība" – spoguļattēls, no kura gribētos izvairīties (1)Andreja Zvjaginceva filma "Nemīlestība" Rīgā piedzīvos tikai divus seansus festivāla "Baltijas Pērle" ietvaros, bet visiem, kuri par labām atzinuši režisora iepriekšējos darbus, šis būtu īpaši iesakāms. Jo tajā mēs katrs – lielākā vai mazākā mērā – varam ieraudzīt savu spoguļattēlu.
Draugiem Facebook Twitter Google+