Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Izdota grāmata par Valmieras mākslas vērtībām

makslas celvedis_Valmiera

Valmieras Tūrisma informācijas centrs šā gada jūnijā ir izdevis jaunu ceļvedi “Māksla un arhitektūra”, kurā apkopota informācija par mākslas un arhitektūras objektiem, īpašām vērtībām Valmieras pilsētā, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Jaunajā ceļvedī iekļauta informācija par skulptūrām, pieminekļiem, vides objektiem, kā arī arhitektoniski vērtīgām un vēsturiski nozīmīgām ēkām. Mākslas zinātņu doktors, ceļveža tekstu autors Jānis Kalnačs ievadvārdos raksta: “Šis ceļvedis veidots, lai pamudinātu apstāties un ieskatīties laika liecībās, novērtēt aizgājušo laiku ieceres un iespējas, gaumi un reprezentācijas tieksmes.”

Ceļvedī esošā informācija ļaus izzināt daudzu objektu un ēku vēsturi, piemēram, par Valmieras muzeja ēku kompleksu – kas tajās ir atradies agrāk un kādu funkciju tās pilda šodien. Ceļvedī vērsta uzmanība arī uz mūsdienās joprojām nenovērtēto kultūras mantojuma daļu. Tas atklās zinātkārajiem interesantus faktus par objektiem un ēkām, kurām ikdienā, ejot garām, iespējams, pat nepievēršam uzmanību.

Izdevums papildināts ar objektu un ēku fotogrāfijām, kā arī pie objektu aprakstiem pievienotas audio gida ikonas, kas ceļveža lasītājam dos iespēju uzzināt par konkrēto objektu vairāk.

Pievienot komentāru

Vai tautas deja ragaviņās aizvesta uz mežu?Pēc sabangojušām kaislībām ap deju lieluzvedumu jeb deju izrādi "Māras zeme" tās veidotājiem uzticēts turpināt darbu, bet vairāki jautājumi prasa plašāku skaidrojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+