Mobilā versija
+13.9°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Izdots “Apdraudēto Latvijas arheoloģisko senlietu katalogs”

katalogs

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Kultūras akadēmija un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija sagatavojusi katalogu par apdraudētākajām Latvijas arheoloģijas senlietām, LA.lv uzzināja muzejā.

Katalogā iekļauti tie senlietu veidi, kuri vairāk pakļauti nelikumīgas iegūšanas un nelikumīgas tirdzniecības riskam, kā arī ir biežāk sastopami Latvijā. Ar izdevuma starpniecību iespējams identificēt tās Latvijas arheoloģiskās senlietas, kuras tiek nelikumīgi iegūtas, realizētas un izvestas ārpus Latvijas.

Savukārt kataloga attēlos redzamās senlietas nav zagtas vai kā citādi nelegāli iegūtas, – tie ir artefakti, kas glabājas LNVM krājumā un izmantoti katalogā tikai informatīvā nolūkā.

Katalogā minēti arī Latvijas arheoloģisko mantojumu aizsargājoši Latvijas juridiskie dokumenti un starptautisko tiesību akti.

Tāpat kataloga veidotāji atgādina, ka jebkuras Latvijas arheoloģiskas senlietas īpašumtiesību nodošanai citai personai jābūt deklarētai Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, savukārt, ja paredzēta senlietas izvešana ārpus Latvijas, nepieciešama Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas izsniegtai kultūras
priekšmeta izvešanas atļaujai.

Apdraudēto Latvijas arheoloģijas senlietu katalogā atrodamas gan rotaslietas, gan ieroči, kā arī sadzīves priekšmeti.

Katalogu veidojuši LKA pieaicinātais pētnieks Andris Kairišs, LNVM krājuma glabātāja Alise Šulte, VKPAI Arheoloģijas un vēstures daļas speciālistes Sandra Zirne un Egita Lūsēna, kā arī LKA Zinātniskās pētniecības centra vadošais pētnieks Juris Tālivaldis Urtāns.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (7)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+