Kultūra
Kultūrpolitika

“Izdziedam 100” iedziedātas 346 stundas dziesmu0

Publicitātes foto

Dziesmu un deju svētku nedēļā lieldrauga “Elektrum” organizētajās aktivitātēs svētku dalībnieki un apmeklētāji vietnē “Izdziedam 100” iedziedājuši 1582 dziesmas; 1. jūlija svētku atklāšanas gājienā mājaslapā svetkuenergija.lv dalībnieki tika sveikti 3038 reizes; visi 3421 amatiermākslas kolektīvi ir iemūžināti gājiena noslēgumā “Elektrum” Svētku vārtos.

Kopā “Elektrum” stendus Dziesmu un deju svētku laikā apmeklēja 11 799 cilvēki, bet “Izdziedam 100” vietnē veidotā kopdziesma papildināta par vairāk nekā 79 stundām. Kopdziesmas garums tādējādi ir 346 stundas, straujiem soļiem tuvojoties pasaules rekordam.

Jau XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atklāšanas dienā 1. jūlijā dalībniekiem par godu uz Skonto stadiona skatuves tika izdziedātas 43 dziesmas no “Izdziedam 100” platformas. Visi klātesošie tika aicināti dziedāt līdzi, jo ieraksti tika pievienoti kopdziesmai. Uz skatuves dziedāšanā vienojās 19 aktieri, kā arī vairāk nekā 1040 koristu. Visemocionālākā dziesma, kas atklāšanā izdziedāta Elektrum organizētās koncertprogrammas ietvaros, bija projekta tituldziesma “Ozolam” – tās laikā Skonto stadionā pie skatuves pulcējās lielākais līdzi dziedātāju skaits.

Savukārt “Elektrum” enerģijas uzlādes stendos Vērmanes dārzā, Mežaparkā un Daugavas stadionā nedēļas laikā dziedāšanā vienojās 8636 cilvēki, izdziedot 1538 dziesmas. Populārākais stends bija svētku apmeklētājiem pieejamais Vērmanes dārzā – tur dziedāšanā vienojušies 4308 cilvēki.

“Daugavas stadionā ļoti aktīvi dziedātāji izrādījās dejotāju kolektīvi, kas uz stendu nāca kopīgi saglabāt svētku enerģiju skaistā dziedājumā. Savukārt Mežaparkā daudzas platformā pieejamās dziesmas tika iedziedātas arī daudzbalsīgi – koristiem bija iespēja iesildīt balsi mēģinājumiem un Noslēguma koncertam,” stāsta Ilvija Līvmane, uzņēmuma komunikāciju vadītāja.

Visas šajā nedēļā izdziedātās dziesmas var noklausīties vietnē “Izdziedam 100”, meklējot Dziesmu un deju svētku kontu.

Savukārt līdz svētkiem “Elektrum” aicināja cilvēkus iesūtīt sveicienus sava novada Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Kopā kolektīvi vietnē svetkuenergija.lv tika sveikti 3038 reizes, un Svētku atklāšanas gājienā, ejot gar Elektrum enerģijas torņiem, katram kolektīvam tika nolasīts kāds novadam veltītais sveiciens. Populārākie (visvairāk atzīmētie, nospiežot pogu “uzgavilē”) tika veltīti Madonas, Tukuma, Talsu, Ventspils un Neretas kolektīviem. Starp aktīvākajiem sveicienu iesūtītājiem ir lielo pilsētu iedzīvotāji Rīga, Jēkabpils, Valmiera, Liepāja un Jelgava, savukārt starp novadiem – Madonas, Talsu, Balvu un Tukuma novada iedzīvotāji.

Skanīgs, krāšņs un enerģisks ir bija Dziesmu un Deju svētku dalībnieku gājiens 1.jūlijā. Lai pēc gadiem atcerētos spilgtākos kopā pavadītos brīžus, gājiena noslēgumā Elektrum Svētku vārtos tika iemūžinātas katra kolektīva kopbildes, kuras var aplūkot un lejupielādēt mājaslapā: https://www.dziesmusvetki.lv/iesaisties/svetku-varti/. Fotogrāfijas būs iespējams lejupielādēt līdz 2018.gada 30.oktobrim.

LA.lv