Pasaulē
Eiropa

Izdzīvojušais “Novičok” upuris Roulijs ļoti pārdzīvo partneres nāvi0

Foto – LETA/REUTER

Brits Čārlijs Roulijs, kurš pagājušajā mēnesī saindējās ar nervus paralizējošo vielu “Novičok”, jūtas laimīgs, ka ir dzīvs, tomēr nespēj tikt pāri partneres Donas Stērdžesas nāvei.

Roulijs laikrakstam “The Sun” sacīja, ka iedevis Stērdžesai atrastu smaržu pudelīti, kurā bijusi nāvējošā viela. “Novičok” izmantots arī uzbrukumā Lielbritānijā bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

45 gadus vecais Roulijs un 44 gadus vecā Stērdžesa zaudēja samaņu Eimsberi, Anglijas dienvidrietumos, Roulija mājā 30.jūnijā. Stērdžesa nomira 8.jūlijā, un tad terorisma lietu detektīvi uzsāka slepkavības izmeklēšanas lietu.

“Donas dēļ es jūtos ļoti skumji,” telefonsarunā sacīja Roulijs, neatklājot savu atrašanās vietu. “Es atceros, ka atradu kosmētikas pudeli, kuru es pacēlu un iedevu Donai kā dāvanu.”

“Es jūtos ļoti bēdīgi par to, kas notika ar viņu. Tas ir šausmīgi un šokējoši. Es vēl lietoju medikamentus, kad viņi man pateica, ka viņa ir nomirusi. Man šķiet, ka es to nekad nespēšu pārvarēt,” sacīja Roulijs. “Es sirdī esmu ar Donas ģimeni. Tas ir neticami, ka es esmu dzīvs. Savā ziņā man veicās, ka es izdzīvoju, bet es arī esmu zaudējis ļoti daudz.”

Roulijs piektdien tika izrakstīts no slimnīcas.

Bijušais krievu spiegs Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Solsberi, Anglijas dienvidrietumos, zaudēja samaņu, pēc tam kad bija pakļauti “Novičok” iedarbībai. Viņi abi tagad jau ir atlabuši. Lielbritānija Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju.

Roulijs nosodīja tos, kas bija izmetuši smaržu pudeli. “No viņu puses tas bija ļoti pavirši – tas, kā viņi dara savu darāmo, atstājot lietas mētājamies apkārt. Tur varēja būt bērni, kas ar to spēlējas.”

Roulijs sacīja, ka nezina, kur ņēmis pudeli.

“Nē, tas joprojām ir miglā. Es nezinu, kur.” Viņš sacīja, ka atceras, kā pudele viņam rokās saplīsusi.

Roulijs norādīja, ka ar Stērdžesu bijis kopā divus gadus.

Viņš sacīja, ka sajuties nevesels pēc tam, kad Stērdžesa nogādāta slimnīcā.

Saistītie raksti

“Es jutos pilnīgi apjucis. Tobrīd galvā es gribēju doties apciemot Donu. Es zināju, ka viņa no rīta saslima. Dažas stundas vēlāk man palika sliktāk. Tad es atceros, kā es nācu pie samaņas pēc divu nedēļu izraisītas komas,” stāstīja Roulijs.

Kā norāda “The Sun”, Roulijs uzturas netālu no savas mājas, un viņu ik pa laikam iztaujā detektīvi. Viņa māju ir norobežojusi policija.

LA.lv