Pasaulē
Eiropa

Izdzīvojuši visi bērni, kuri atradās lavīnas apraktajā viesnīcā 16

Foto EPA/LETA

Visi četri bērni, kas atradās Itālijas centrālajā daļā lavīnas apraktajā viesnīcā, ieskaitot jau iepriekš piektdien izcelto zēnu, ir izglābti.

Ugunsdzēsēju pārstāvji iepriekš pavēstīja, ka piektdien no viesnīcas izcelti trīs bērni.

Trīs dienas pēc traģēdijas kopuma no drupām ir atbrīvoti 11 izdzīvojušie, paziņoja glābēji.

Izglābto vidū ir divi viesnīcas klienti, kas lavīnas brīdī trešdienas vakarā atradās pie viesnīcas ēkas.

Līdz šim atrastas četru cilvēku mirstīgās atliekas, bet 12-20 cilvēku atrašanās vieta pagaidām nav zināma. Nav precīzu datu par to, cik cilvēku lavīnas brīdī atradās viesnīcā.

Meklēšanas darbus apgrūtina sniegs, kas bloķē vienīgo ceļu, kā arī bažas, ka var sagrūt ēkas vai arī tikt izraisīta jauna lavīna. Daudzas no viesnīcas iekštelpām nav sagrautas, kas ļauj cerēt, ka izdosies atrast vēl kādu idzdzīvojušo.

Jau vēstīts, ka lavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā ceturtdien cieta viesnīca “Hotel Rigopiano” Gransaso kalna nogāzē.

Mediji ziņoja, ka četru stāvu viesnīcā atradās vismaz 20 viesi un septiņi darbinieki, kad Abruco rajonu trešdien satricināja pirmā no četrām zemestrīcēm.

Galerijas nosaukums

Lavīna skāra viesnīcu brīdī, kad viesi grasījās doties prom, tomēr to nevarēja izdarīt, jo nebija ieradusies sniega tīrīšanas mašīna.

Itālijas vidienē trešdien četru stundu laikā notika četras zemestrīces. Zemestrīces bija jūtamas Lacio, Markes un Abruco reģionos, kā arī 100 kilometrus attālajā Romā. Epicentrs atradās deviņu kilometru dziļumā uz dienvidiem no Amatričes pilsētiņas.

LA.lv