×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. jūlijs, 2012
Drukāt

«Izejam pēc valodas lūkodami»


vadons_073

Ar šo numuru “Latvijas Avīze” savās kultūras lapās regulāri sāk iepazīstināt ar Latvijas dzejnieku veikumu. Tā būs dzeja gan no tikko klajā nākušiem krājumiem, gan arī vēl nekur nepublicēti dzejoļi, kas tikai nule kā dzimuši autora iztēlē.

 

Dzejnieku vidū būs gan par mūsdienu klasiķiem godināti autori, gan arī jauni plaši atzīti talanti, gan arī Latvijas talantīgie un jau gandrīz profesionālā līmenī dzeju rakstošie jaunieši. Šī būs dzeja gan prātam, gan dvēselei – autoru talantu daudzšķautņainības, reizēm – arī domas nepieradinātības dēļ, bet vienmēr – radošo garu un pārdomas rosinoša.

 

Aicinām arī jūs, cienījamie lasītāji, mums rakstīt un izteikt savas vēlmes, kādu dzeju Jūs vēlētos lasīt mūsu lappusēs, kā arī savas pārdomas par latviešu dzejniecības tēmu. Mūsu adrese: “Latvijas Avīze”, rubrika “Kultūra”, Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010. Var arī sūtīt vēstules pa e-pastu anita.bormane@la.lv.

 

Dzejnieka Jāņa Vādona krājums “Virve” tikko tika nominēts “Literatūras gada balvai 2011” kā spilgtākā debija. Autors ir dzimis 1979. gadā Kuldīgā, 2002. gadā piedalījies jauno autoru seminārā, apguvis dzejošanas mākslu pie Amandas Aizpurietes, piedalījies “LA” rīkotajās diskusijās par rakstniecības nozares problēmām. Viņš teic, ka gandrīz aiz katra dzejoļa slēpjas reāla pieredze un vispirms nāk saturs un tikai pēc tam ‒ valodas aspekts. Patlaban top J. Vādona otrais dzejas krājums “Pilsētas zeme”.

Jānis Vādons “Latvijas Avīzes” lasītāju uzmanībai piedāvā vēl nekur nepublicētu dzejoli.

 

* * *

neej pagaidi bēgumu kad gaisma

aizslīdēs no taviem vaigiem un akmeņi

uz kuriem apdega āda

ieaugs atpakaļ smiltīs

 

pagaidi kamēr vēl naktsputnu ēnas

pār mums šajā klajumā

un plaukstās pilošais karstums

maksā par aizšautu zvaigzni

 

mūžīgi mūžos? vai – kā vienmēr –

tikai uz brīdi?

un ko tu man vēlies atdot

sniegdamās pāri dzelmei?

 

zvaigzni es nevaru izglābt

un maksāt es varu tikai par sevi –

ar degumu pirkstu galos

un brūci aizaugošu ar tumsu

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+