×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. decembris, 2016
Drukāt

Izgāšanās. Dāmu glābj karalis. “LA” nedēļas apskats (6)

Ozola_2

Autori: Guntis Ščerbinskis, Māris Antonevičs, Ilmārs Stūriška, Linda Rasa

Nodokļu likumu maiņas jezga, kas sākusies trīs nedēļas pēc nākamā gada budžeta apstiprināšanas un trīs nedēļas pirms jaunā gada sākuma, ir līdz šim nepieredzēta un pat neticama valdības izgāšanās.

Saeimas deputāte Barča paziņo, ka tagad deputāti esot atmodušies, premjers Kučinskis naivā atklātībā atzīstas, ka “pat es tikai septembrī uzzināju par šādu nodokļa stāšanos spēkā”, savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura šajā amatā ir jau desmit mēnešus un pirms tam iepriekšējā valdībā bija ekonomikas ministre, runājot par minimālo sociālā nodokļa iemaksas likmi (par ko Saeima nolēma jau pirms gada), taisnojas, ka “uzņēmēju organizācijas šo problēmu pacēla tikai pašās gada beigās”. Šo secinājumu viņa izteica piektdien intervijā LTV, vienlaikus nākot klajā ar paziņojumiem, ka “labāk, lai ir dažas dienas neskaidrības šogad nekā haoss un sociālekonomiska katastrofa nākamā gada sākumā” un “pareizi premjers dara, ka uzņemas šo atbildību rīkoties ātri, precīzi, lai nebūtu traģēdijas nākamā gada sākumā ar darbinieku milzu skaita atlaišanu”. Tātad iznāk, ka šī valdība un par valsts budžetu atbildīgā Finanšu ministrija, pašiem nemanot, visu gadu azotē lolojusi gaidāmu sociālekonomisku katastrofu, kuru ieraudzīja tikai tagad! Vēl apbrīnojamāka ir šahistes Danas Reiznieces-Ozolas spēja noplaukt vai kļūt neredzamai brīdī, kad jāuzņemas atbildība par savārīto – gan trešdien, gan ceturtdien par iecerētajām pārmaiņām runāja tikai premjers – dāmu glābj karalis Kučinskis. Citu partiju politiķi ironiski vaicāja – vai kāds zina, kur ir finanšu ministre? Tikmēr izmanīgā politiķe ASV izdevumā “Politico” izpelnījusies 28 Eiropas politikas pārveidotāju titulu. Cita starpā tur minēta zīmīga frāze: “satricinājums varas virsotnē varētu nodrošināt Reizniecei-Ozolai iespēju kļūt par spēcīgu premjerministra amata kandidāti”. Vai šahiste Dana šo “satricinājumu” iepriekš jau plānojusi, paredzot sekas un nākamos gājienus?

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Man ir labāks joks – satiku savā īpašumā Saemas deputātu, kurš tur meklēja bezmaksas eglītes. 😀 Nopietni.

  2. Labi, ka ir atmodushies, lai tik arii sachinii atbilstoshi saglabaajot mieru ielaas … 🙂
    Nekljuudas, tas kas neko nedara. Tagad ir iistais briidis izlabot kljuudas…

  3. Lembergs šorīt paziņoja,ka viņš parēķinājis un tad valdībai parādījis kļūdas…Šajā brīdī iestājās Lemberga vadītās politiskās partijas atbildība,jo viņš ir pieļāvis,ka par finanšu minisstri kļust viņa partijas biedre,kura nemāk rēķināt un sekot naudas plūsmām budžetā.Varbūt Lembergam jāpameklē kāds kurš prot rēķināt un nav jāpamāca kā pirmklasnieks.

  4. Kad ar to prāta spēju tā vājāk – tad pa ministru. Un kurā valstī ? Protamas Latvijā … Skatījos LTV 1 un Lemberga interviju – reti sakarīga un prātīga vīra runa ar labām dokumentu atsaucēm uz mūsu Latvijas ministru prāta spējām. Nožēlojami, ka tādas ”spējas” vada valsti.
    Piezīme – nu es nekādi nēesmu Lembarga fans – bet viņš spēj savu motivēt un parādīt -pierādīt citu muļķību. Tas kaut vai jautājumā par Griguli un tās balsojumu EP ar norādi, ka tā ir ZZS un Brigmaņa rīcībā…Ko pats par to domāja, eleganti apgāja ( savas domas neatklājot ). Un arī pareizi – lai ZZS risina.

  5. Par ko tādiem mēsliem maksā algu? Vai par to , ka ir vergturi???

  6. bija tas, kas parūpējās par to, lai Reiznieci Ozolu tajā reitingā ieceltu? Vēlamies zināt. Pjatkins vai kāds cits?

Draugiem Facebook Twitter Google+