Foto – Evija Trifanova/LETA

Izgāšanās! Florbola izlase paliek ārpus ceturtdaļfināla 1

Latvijas vīriešu florbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta astotdaļfinālā trešdien ar rezultātu 5:6 (1:2, 4:0, 0:3, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Dānijai, kas ceturtdaļfinālā spēkosies ar Somiju.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Latvijas florbola izlase ārpus labāko astotnieka bijusi vien pirmajā pasaules čempionātā 1996.gadā, kad tika ieņemta devītā vieta.
Spēles pamatlaikā Latvijas izlases labā vārtus guva dvīņubrāļi Jānis un Andris Rajecki, Artis Raitums, Pēteris Trekše un Toms Akmeņlauks.

Latvijas florbolisti jau 22.sekundē nonāca iedzinējos. Laukuma vidusdaļā latvieši zaudēja bumbiņu, kas dāņiem ļāva izskriet pretuzbrukumā divatā pret vienu aizsargu. Dāņu pirmo metienu Andis Blinds atvairīja, bet Andreass Glads Pēdersens atkārtoti uzmeta pa vārtsarga muguru, bumbiņai ielidojot vārtos. Turpinājumā laukuma saimnieki centās atspēlēties, pirmā perioda vidū nopelnot vairākumu.
Tiesa, to realizēt neizdevās, turklāt četras minūtes pirms trešdaļas beigām dāņi panāca 2:0. Savā aizsardzības zonā laukuma stūrī nesapratās divi Latvijas florbolisti, bumbiņu iegūstot pretiniekiem un nogādājot to uz vārtu priekšu. Kenets Danielsens izmantoja Latvijas izlases apjukumu, no vārtu priekšas raidot bumbiņu vārtos.

Divarpus minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām latvieši tika pie otrā vairākuma, ko šoreiz realizēja. Nepilnu pusminūti pirms perioda beigām J.Rajeckis izmantoja situāciju, kad pretinieku vārtsarga skatu aizsedza vairāki spēlētāji, un raidīja bumbiņu vārtos. Pēc pirmās trešdaļas rezultāta tablo vēstīja 2:1 dāņu labā, bet otro periodu mājinieki sāka ar aktīviem uzbrukumiem. Vienā no epizodēm Gints Klēģers nedaudz pārcentās, atstājot Latviju mazākumā.

Mazākumā Andis Blinds atvairīja bīstamu metienu, bet dāņi savu vairākumu nespēja realizēt, turklāt perioda sestajā minūtē mājinieki 19 sekunžu laikā pārņēma vadību. Vispirms latvieši pēc ilgām pūlēm panāca neizšķirtu, pēc piespēles zibenīgi metot Andrim Rajeckim, bet mirkli vēlāk Artis Raitums pēc ātra pretuzbrukuma izvirzīja vadībā jau mājiniekus. Tāpat perioda vidū savus pirmos vārtus pasaules čempionātā guva Latvijas izlases jaunākais spēlētājs, 17 gadus vecais Trekše, kurš pretinieku vārtu priekšā veiksmīgi nospēlēja pret diviem dāņiem un panāca 4:2.

Turpinājumā pagāja vien 40 sekundes, kad mājinieki guva arī piektos vārtus, precīzi metot Latvijas čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam Akmeņlaukam. Sarūpējuši pretiniekiem aukstu dušu, latvieši turpināja aktīvi uzbrukt, taču arī pretinieki atbildēja ar bīstamām situācijām, bet uzdevumu augstumos bija vārtsargs Blinds. Trīs minūtes pirms perioda beigām Jānis Rajeckis laukuma saimniekiem nopelnīja vairākumu. Pēc vairākumā nospēlētām 45 sekundēm Artūrs Jurševskis meta garām tukšiem vārtiem, bet turpinājumā viena vīra pārsvaru mājinieki neizmantoja. Perioda pēdējā minūtē Ingus Laiviņš divreiz bīstami meta pa pretinieku vārtiem, taču panākt vēl lielāku pārsvaru neizdevās.

Trešās trešdaļas sākumā Dāniju no vārtu zaudējuma glāba tikai vārtu pārliktnis. Ko neizdarīja latvieši, to paveica pretinieki, trešdaļas piektajā minūtē otros vārtus dāņu labā gūstot Pēdersenam. Pēc nepilnas minūtes divu minūšu noraidījumu saņēma Mikus Valpēters, taču Dānijas izlase savu vairākumu neizmantoja. Trešā perioda 12.minūtē ar hokeja cienīgu spēka paņēmienu tika apturēts Atis Blinds, kas latviešiem ļāva tikt pie skaitliskā vairākuma. Tiesa, nedaudz vēlāk noteikumus pārkāpa arī Jurševskis, tādējādi komandas aptuveni minūti turpināja spēlēt četratā pret četriem, bet pēc tam dāņiem bija vairākums, kas turklāt tika izmantots, Latvijas izlases aizsardzību cauršaujot Mikelam Skovam Nilsenam.

Pēc gūtajiem vārtiem pretinieki sapurinājās, turklāt divu minūšu sodu mājiniekiem atnesa vārtsargs Blinds, kura vietā uz noraidīto soliņa apsēdās Toms Bitmanis. Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki nonāca pavisam neapskaužamā situācijā, jo neatļauti pretinieku kavēja arī Mārtiņš Rajeckis. Spēlējot piecatā pret trijiem, Nilsens divas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 5:5, turklāt mājiniekiem vēl bija jāspēlē mazākumā. Tas tika izturēts, taču pretinieki spēles pēdējā minūtē spieda uz latviešu vārtiem. Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, tādējādi bija jāaizvada pagarinājums līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.

Papildlaika otrajā minūtē latvieši aktīvā cīņā gandrīz iebakstīja bumbiņu vārtos, taču tas neizdevās. Pirmajās minūtēs aktīvāki bija mājinieki, kamēr dāņi meklēja latviešu kļūdas un centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Turpinājumā dāņi vilka laiku, cerot uz pēcspēles metienu sēriju, kas arī viņiem izdevās. Tajā dāņi svinēja uzvaru ar 3:2, uzvaras “bullīti” iemetot Pēdersenam.