×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Izgāšanās kā mācība (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars

Latvijas drošības dienesti, nespējot nosargāt izstādi “Maidana cilvēki”, ir izgāzušies un apliecinājuši savu rīcības nespēju, uzskata Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas deputāti, kuri tikās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (“Vienotība”).

“Notikumi ap izstādi “Maidana cilvēki” ir signāls par bīstamām nepilnībām drošības sistēmā. Šī sistēma ir bijusi ļoti vāja, un mēs ceram saņemt no ministra sīkākus skaidrojumus un izvērtējumu. Taču vēl biedējošāks ir scenārijs, ka kāds drošības uzturētājiem licis pievērt acis šajā gadījumā,” pēc tikšanās ar ministru teica NA frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Viņš arī atgādināja, ka viens no hibrīdkara galvenajiem elementiem ir graut iedzīvotāju uzticību valstij un tās drošības institūcijām, mazināt drošības sajūtu. Tādēļ, pēc NA līdera ieskatiem, notikumu ķēde pie Ministru kabineta būtu vērtējama kā hibrīdkara sastāvdaļa.

Tikšanās laikā Kozlovskis esot atrunājies ar juridiskām un tehniskām nepilnībām. Ministrs skaidrojis, ka Drošības policija informāciju par šādas izstādes rīkošanu no Rīgas domes saņēmusi nevis kā parasti – pieteikuma saskaņošanas laikā, bet gan pēc tam, kad atļauja jau bija dota. Arī sadarbība ar izstādes organizatoriem neesot veidojusies, kā sākotnēji runāts. “Skaidrs, ka incidenti uzdod vairākus nopietnus jautājumus. Bet policijas juridiskais pienākums nebija nodrošināt šī pasākuma apsardzi,” atrunājās ministrs. Viņaprāt, izstādes rīkotājiem par pasākuma apsardzi būtu bijis jānoslēdz līgums ar policiju. Vienlaikus gan Kozlovskis piekrita, ka notikušais nodarījis kaitējumu valsts prestižam, un pauda cerību, ka tas kalpos par mācību turpmāk rūpīgāk izvērtēt jebkuru sabiedrisku pasākumu. Papildu rezonansi izstādes demolēšanai devis apstāklis, ka provokācija notikusi pie paša valdības nama, kas ir Valsts policijas apsargāts kritiskās infrastruktūras objekts. Tādēļ tikšot izvērtēta iespēja uzlabot MK apsardzi, paplašinot videokamerās kontrolējamo perimetru.

Tomēr ministra skaidrojumi NA deputātus nav pārliecinājuši. “Drošības policijai vajadzēja būt informētai par šo izstādi, vēl pirms iesniegums par tās rīkošanu nonācis pašvaldībā uz galda. Labi zinot, cik pretrunīgi Latvijas sabiedrībā tiek vērtēti Maidana notikumi, šādam pasākumam vajadzēja nodrošināt īpašu apsardzi. No iekšlietu ministra sagaidām valstisku rīcību, nevis matu skaldīšanu par juridiskiem formulējumiem vai naivu paļaušanos, ka Nila Ušakova vadītā pašvaldība novērsīs šādas provokācijas,” pauda R. Dzintars. Neraugoties uz skarbu retoriku, nacionāļi pagaidām nerunā par iekšlietu ministra demisijas pieprasīšanu, bet cer, ka iekšlietu dienesti veiks notikušā izvērtējumu un informēs sabiedrību par rezultātiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Maidana izstādes noliedzēji noliedz arī Latvijas valsts neatkarību. Un lielos vilcienos – arī visa bijušā Varšavas pakta valstu neatkarību. Šī izstāde perfekti parādīja, kādā tintē šobrīd esam, ļaujoties konformismam un liecoties Krievijas impērijas palieku priekšā. Man ir kauns gan par mūsu valdības mīkstčaulību, gan par NA. Nez kāpēc Jelgavā vietējie paši varēja nodrošināt gan municipālo gan tautas pārstāvju apsardzi, bet Rīgā nē. Zināja taču, ka sovoku vandāļi mēģinās uzbrukt.

 2. Вопрос дня. Почему депутат сейма защищает выставку, которая пропагандирует идеи майдана, а именно идею вооружённого свержения законно избранной власти?! Разве он не видит и не понимает этого, или туман русофобской ненависти застил ему глаза? Да его судить надо, за измену.
  И что, господин депутат думает, что наши полицейские газет не читают, телевизор не смотрят, интернетом не пользуются, ну совсем не знают в кого бросались коктейлямми Молотова эти майданутые и сколько их коллег погибло и постродало от них?! Зря….

 3. Vārna vārnai… tiktāl Dzintars nonācis – neviena skaļa protesta, ne demisijas piepr. policijas priekšn. ne ministram! vai nepietiek, ka “bēgļu”-neleg. migrantu jautājumā NA norobežojās, tā tautai parādot pēcpusi un atbalstu nicināmajai kliķei!

 4. Kas arī netiktu izstādīts publiska vietā normāls cilvēks to nedemolēs. Neviens nav spiests skatīties to kas nepatīk. Kārtējā amorālība.Acīm redezot ir cilvēki, kas spēj normāli uzvesties tikai ar bailēm no soda

 5. Es arī neesmu noslēdzis līgumu ar policiju par sevis apsargāšanu (paldies dievam!). Vai tas nozīmē, ka policijai tikai jānoskatās, ja man kāds uzbrūk? Ja Vienotībai ir tikai šādi iekšlietu ministri, tas nozīmē, ka tā ir pilnīgi pārdevusies putleram (pilnīgi bija domāts vadība, jo ticu, ka ierindas biedriem var būt citāds viedoklis, bet to jau rudā negrib dzirdēt).

 6. … Cik ilgi NA pacietis sadu IeM … kura sadarbibas virziens sakrit ar RD vadibu, liekas, gandriz visas valsts politikas pretejas un nacionalas valsts drosibas apdraudosas situacijas ????

  … Tacu NA jau vienreiz bija pieteikusi parbaudes periodu, un sen jau, vai sis ministrs nav bagati nopelnijis ta atkartojumu vairakkarteji … !

 7. Notikumi ap Grantiņu jau vajadzeja skanet kā trauksmes zvanam,bet to nedzirdeja un nesaprata arī NA.Laikam bez pērkona grandiem un zibens spērieniem latvietis krustu nemetis.

 8. Ko viņš tur muld kāda izgāšanās vai tad DP bija jāsargā kaut kāda provokatīva izstāde ? Tā izstāde bija jāaizliedz jau pašā sākumā . Pat mašīnu tai parkā nemāk novietot bildēs bija redzama novietota gājēju celiņam tieši pa vidu.
  Varbūt kāds uzrīko izstādi kā Āfrikā bērni mirtst badā ievietojiet bildes .
  Īstais brīdis lai rīkotu provokatīvas izstādes kad atiecības ar krieviju jau tā ir saspīlētas.

 9. Kāda IZGĀŠANĀS ???
  .
  Kŗemlis SPĪDOŠI nodemonstrēja, kā var uzlikt x.y.i uz tādu LatPSR !!!

 10. Tas partijas Vienotība ķīselis un kas būs tālāk, ja lielais kārtībnieks mekē iemeslus NEDARĪT? VAKAR JAU TAS UZ ROBEŽAS – ŽOGUS NEVAJAG, ŠODIEM JAU PIE MK ĒKAS, KUR RĪT MEKLĒS IEMESLU NEDARĪT?

 11. Kuram gan vēl nav skaidrs, kas patiesībā ir “Latvijas valdība”.

Draugiem Facebook Twitter Google+