fiba.com

Izgāšanās… U-20 izlase cieš sagrāvi pret spāņiem 1

Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionātā Heraklejā (Grieķija) astotdaļfinālā ar 52:96 cieta sagrāvi pret Spānijas vienaudžiem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas izlasei tā bija ceturtā sagrāve četrās spēlēs un ir skaidrs, ka vienīgā palikusī cerība ir vietas saglabāšana elites grupā. Līdz šim redzētais liecina, ka arī tas būs grūti sasniedzams rezultāts.

Spānijas ir sabalansēta izlase, tā ir starp Eiropas čempionāta favorītiem, taču tā nebūt nav superzvaigžņu komanda. Daži spēlētāji studē Amerikā, daži pārstāv Spānijas zemākās līgas un tikai pieciem ir Spānijas ACB līgas pieraksts. Toties tā ir organizēta komanda, kas ar pirmo minūti ar agresīvu aizsardzību burtiski iznīcināja Latvijas izlases ārējo līniju. Visā spēlē mūsējiem 26 kļūdas, bet spāņiem jau pirmajā puslaikā 12 pārtvertas bumbas. Pirmais puslaiks tika zaudēts ar 35 punktu starpību (22:57) – cits apzīmējums kā izgāšanās te diez vai der. Otrais puslaiks bija formalitāte, kurā Spānijas izlase uzvarēja ar tādu pārsvaru, kādu gribēja.

“Lai pret Spānijas izlasi būt kādas pretspēles iespējas, vajadzēja nobremzēt spēles tempu, darboties pacietīgi un neļaut pretiniekiem ieskrieties. Pirmās piecas minūtes tas izdevās, taču sekoja dažas kļūdas aizsardzībā, kāds sasteigts metiens, tehniskais brāķis un dažās minūtēs spēles liktenis bija izšķirts. Pirmajā puslaikā vien pieļāvām 15 kļūdas, pēc kurām pretinieki guva 30 punktus – tas ir acīmredzamākais mūsu zaudējuma iemesls. Visā spēlē mums fiksētas 26 kļūdas, pretiniekiem – astoņas. Pietrūka gan uzmanības, gan individuālas meistarības.” basket.lv spēli komentēja Arnis Vecvagars.

“LA” jau rakstījusi, ka šajā turnīrā gan savainojumu, gan spēlētāju atteikumu dēļ komandā nav deviņi spēlētāji, kurus treneris Arnis Vecvagars būtu vēlējies redzēt vismaz treniņos. Līdz šim tieši sastāva iztrūkumi bijusi galvenā treneru atruna. Tomēr arī ar šādu fonu šis Latvijas U-20 izlases modelis izskatās nesagatavots Eiropas čempionātam. .

Tiesa, jaunatnes izlašu galvenais uzdevums ir spēlētāju sagatavošana lielajam basketbolam un nākotnes valstsvienībai, sportiskai iznākums un izcīnītās vietas tam ir pakārtotas. No šāda skatu punkta Krētas salā esošajiem spēlētājiem būs liela un sāpīga pieredze. Tikai laiks rādīs, cik daudzi no šiem spēlētājiem nākotnē sevi spēs apliecināt kaut vai kā nacionālās izlases kandidāti un cik vispār noturēsies profesionālajā basketbolā.

Pirms diviem gadiem junioru vecumā Latvijas U-18 izlasei arī nepalīdzēja daudzi no tiem spēlētājiem, kuri nav tagad, tomēr komanda spēja izcīnīt 10. vietu un bija daudz konkurētspējīgāka. Arī toreiz komandā bija septiņi spēlētāji no pašreizējā sastāva, turklāt Verners Kohs bija komandas līderis.

Mazajā ceturtdaļfinālā par 9. līdz 16. vietu Latvijas izlase spēlēs pret Turciju, kas šodien ar 77:80 piekāpās Vācijai.

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS KRĒTAS SALĀ (GRIEĶIJA)
Astotdaļfināls
Latvija – Spānija 52:96
(11:24, 22:57, 37:80). Blumbergs 12, Kohs 9, Saulītis, Dambenieks pa 5, Birkāns, Gūtmanis pa 3, Hāzners 2.