×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. jūnijs, 2017
Drukāt

Kā zaga valsti, un meklējiet sev vietu kapos….”LA” nedēļas apskats (9)

1. "LA" nedēļas apskats

1no4
Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Izgāšanās. Kā zaga valsti


“Patiesībā es tur drusku piestrādāju, pavisam atklāti, radīju apstākļus…” klāsta Ainārs Šlesers. Viņš lepojas, ka savulaik spējis veiksmīgi izmantot amatus valdībā un Rīgas domē, lai ar dažādiem lēmumiem nokārtotu sev izdevīgus biznesa apstākļus. Tas lasāms fragmentos no “oligarhu sarunām”, kas 2011. gadā notikušas viesnīcā “Rīdzene”, bet tagad publicēti žurnālā “Ir”. Jau iepriekš medijos bija informācija, ka KNAB ir noklausījies šīs sarunas un kādi darījumi tajās apspriesti (Rīgas tirdzniecības osta, “Air Baltic”, elektrovilcienu iepirkums, atsevišķi mediji u. c.), tagad klāt nākušas detaļas, kas spilgti parāda Latvijas politikas koruptīvo vidi. Žurnālā un portālā ir.lv lasāmajos sarunu atšifrējumos redzams, kā Ainārs Šlesers, Aivars Lembergs, piesaucot arī Andri Šķēli, “sakārto lietas”. Lūk, tikai viens spilgts citāts, kā esot runājis A. Lembergs: “Viss tas ir labi, bet vienā jaukā brīdī atkal man kāds atnāks un teiks – a kā tu te nokļuvi kaut kādā kompānijā X? Man viņam vajag pretī – re kur, redzi, es samaksāju tik un tik. A savādāk teiks – aa, vot, bļ[..], viņš tur izkārtoja šito te un viņam iedeva pret kukuli. Nah[..], man tas neder!” Taču nepatīkamākais ir, ka pat ar visu šo informāciju, kur aizdomās turētie brīžiem paši, tēlaini sakot, atzīstas valsts nozagšanā, drošības iestādēm nav izdevies neko pierādīt. Šā gada februārī “oligarhu lieta” tika izbeigta. “Tas, ka kaut kas ir noklausīts, pats par sevi vēl nav pierādījums,” paskaidrojis ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Tad nu atliek vien izdarīt secinājumus par tiesībsargājošo iestāžu darba kvalitāti.

 1. "LA" nedēļas apskats
 2. Noslēpums. "Meklējiet sev vietu kapos..."
 3. Kauns. Studentu apmaksātās prēmijas
 4. Darījums. Vainas izpirkums vai balva?

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Saimnieki Vašingtona vai Brisele, lai valdītu pār Latviju, atbalstīja klusībā notiekošo valsts nozagšanu: ļāva šeftmaņiem šeftēties. Korumpēta vara ir neatkarīgas, suverēnas valsts graušanas pamats …

 2. pAR Līcīša nenormāli precīzo “mikrofona feļetona” trāpīgumu varam secināt kaut no tā, ka nerunājot par NA avīzi, klusē citi laikraksti – un galvenais -televīzijas kanāli! Tāpat kā par Lemberga tiesāšanu – visi kā ūdeni mutē ieņēemuši. Vai tiešām uzpirkšanas sērga tik globāla Latvijas mērogā?

 3. Tas tāpēc,ka mūsu tiesībsargājošās iestādes vada maizes izejvielu un kaka āžu firmas,kuru atbildība beidza pēc algas saņemšanas.

 4. Bet kas notika ar Citadeles banku? Liekas shēma tā pati, tikai mainījās personas!!! Jo koalīcijā viss saskaņots un nokārtots, tāpēc nekāda izmeklēšana nevedās, jo visur savējie?

 5. Pilnīgi pretīgi skatīties uz šiem blēžiem,kas iedomājās,kad viņiem vieniem pieder visa Latvija.Varētu padomāt,kad paņems visu sazagto mantību kapā līdzi! Vienkārši riebīgi!!!

 6. Valsts izzagsana turpinas.Mazliet mainijusies tikai kriminala struktura,tagad parsvara darbojas kremla cekistu kriminalas politiskas apvienibas,ES un NATO Valsti Latvija,ar kremla cekistu “investoru” SIA`am. Pasreizeja “zala” NATO ienaidnieka no Puzes bunkura,un kremla cekistu maratonskrejeja vadiba.Ar ko nodarbojas Valsts drosibas un Tieslietu institucijas ?

 7. Divi no lielaakajiem Latvijas izzadzeejiem.

 8. un naconālā Brokā kundze? wwf? kad vajag tad prastas tautumeitiņas, kad izdevīgi, tad biznesa lēdijas, bet reāli tādas sauc par emmām!

Draugiem Facebook Twitter Google+