×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

Izgatavo laimes pūķi – lidojošu laternu skaistiem svētkiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šobrīd ballītēs, jubilejās un kāzās ļoti populāras ir lidojošās laternas, kas naktī reizēm paceļas pat 400 – 500 m augstumā un redzamas vairāku kilometru attālumā. 


 

Ļaudis tās uzskata par veiksmes un pārticības simbolu, tāpēc dēvē par “laimes pūķiem”. Pirms laternu palaišanas tajās iečukst vai ieraksta savas vēlmes pēc laimes, bagātības, panākumiem, veselības vai laimīgas laulības. Atbilstoši ticējumam “gaismas pūķis” aiznesīs ziņu augšā pie Dieva. Laterna ceļas augšup, pateicoties siltajam gaisam – palmu vaska deglis (bieži svecīte) laternas apakšā deg 5 – 15 minūtes.

Nozīmīgos pasākumos, lai radītu efektīgāku iespaidu, izmanto īpaši lielas gaisa laternas, piemēram, 150 x 150 cm gaisa kubus (cena Ls 8), uz kura dalībnieki ar flomāsteru var uzrakstīt novēlējumus. Ir arī cilindriskas 90 x 70 cm laternas, sirds formā vai ar uzzīmētu lielu sirdi, kur viesi saraksta savus novēlējumus. Valsts svētkos mēdz izmantot laternas ar Latvijas karoga attēlu, min “www.brinumlaternas.lv” īpašnieks Dmitrijs Lepokovs.

“No impregnētā rīspapīra izgatavotās cilindriskās laternas (95 x 55 cm) var apdrukāt ar jebkuru grafisku attēlu izmērā līdz A3 formātam,” iesaka “www.laternas.lv” valdes locekle Laura Galeja. Tas var būt gan logo, gan teksts, gan zīmējums, piemēram, jaunlaulāto vārdi, eņģelis, dūja utt. Tiesa, pakalpojums sadārdzina parastās laternas cenu divkārtīgi (no Ls 0,95 līdz 2,00). Tāpat vēlams noskaidrot, vai rīspapīrs impregnēts ar antipirēnu, kas nodrošina lielāku ugunsdrošību, atgādina L. Galeja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+