Sports
Basketbols

Izgāžas plāni gūt miljonus par ārzemēs reģistrētu auto. Basketbolista rūgtā pieredze11

Foto – LETA

Pagaidām izgāzušies plāni gūt ievērojamus līdzekļus budžetā no ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa, vēsta LNT Ziņas.

Pagājušā gadā ieņēmumos no ārvalstīs reģistrētu spēkratu ekspluatācijas nodokļa gūti 800 000 eiro, kas ir daudzkārt mazāk nekā plānotie 6,4 miljoni eiro, LNT Ziņām apliecināja Satiksmes ministrijā.

Šogad šajā nodoklī iekasēti 103 000 eiro. Ieņēmumi ir mazāki nekā plānots, jo nodoklis vēl jauns – tas ieviests pirms gada, lai atturētu Latvijas pilsoņus savus auto reģistrēt Lietuvā vai Igaunijā, kur tas ir izdevīgāk.

Ministrijā arī pieļauj, ka daļa autobraucēju nodokli nemaksā un brauc, cerot, ka tos nepieķers. Sabiedrības uzmanību šajās dienās pievērsa Lietuvas basketbola klubā spēlējošais rēzeknietis Žanis Peiners, kurš tika sodīts par to, ka dzimtenē iebraucis ar darba devēja piešķirtu ārzemēs reģistrētu auto, nesamaksājot nodokli.

“Tas man liekas absurdākais, ka es ar kluba mašīnu, jo man sava reģistrēta personīgā reģistrā Latvijā, esmu nodokli samaksājis, tad kāpēc man vēl jāmaksā? Es taču neesmu nošmaucies neko. Viņš var braukt pa manu valsti, nemaksājot neko, man ir jāmaksā,” saka sportists.

Tomēr Valsts policijā norāda, ka situācija nav viennozīmīga.

LA.lv