×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2018
Drukāt

Izgāžas plāni gūt miljonus par ārzemēs reģistrētu auto. Basketbolista rūgtā pieredze (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Pagaidām izgāzušies plāni gūt ievērojamus līdzekļus budžetā no ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa, vēsta LNT Ziņas.

Pagājušā gadā ieņēmumos no ārvalstīs reģistrētu spēkratu ekspluatācijas nodokļa gūti 800 000 eiro, kas ir daudzkārt mazāk nekā plānotie 6,4 miljoni eiro, LNT Ziņām apliecināja Satiksmes ministrijā.

Šogad šajā nodoklī iekasēti 103 000 eiro. Ieņēmumi ir mazāki nekā plānots, jo nodoklis vēl jauns – tas ieviests pirms gada, lai atturētu Latvijas pilsoņus savus auto reģistrēt Lietuvā vai Igaunijā, kur tas ir izdevīgāk.

Ministrijā arī pieļauj, ka daļa autobraucēju nodokli nemaksā un brauc, cerot, ka tos nepieķers. Sabiedrības uzmanību šajās dienās pievērsa Lietuvas basketbola klubā spēlējošais rēzeknietis Žanis Peiners, kurš tika sodīts par to, ka dzimtenē iebraucis ar darba devēja piešķirtu ārzemēs reģistrētu auto, nesamaksājot nodokli.

“Tas man liekas absurdākais, ka es ar kluba mašīnu, jo man sava reģistrēta personīgā reģistrā Latvijā, esmu nodokli samaksājis, tad kāpēc man vēl jāmaksā? Es taču neesmu nošmaucies neko. Viņš var braukt pa manu valsti, nemaksājot neko, man ir jāmaksā,” saka sportists.

Tomēr Valsts policijā norāda, ka situācija nav viennozīmīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Ja Peiners patiesi ir izdeklarējies no Latvijas uz darba vietu klubā Lietuvā ,tad derētu saskaitīt kādus nodokļu ieņēmumus zaudē Latvijas budžets tikai vienā šajā gadījumā un par kādām summām var runāt,ja to izdarīs visi kaimiņos spēlējošie sportisti !

 2. Šis likums vai kā to sauc ir pretlikumīgs – tas diskriminē pēc pilsonības un transporta līdzekļa reģistrācijas valsts . Satversmes 91 panta otrais teikums padara šo tiesību normu par prettiesisku kopš pieņemšanas brīža . Kurš atbildēs , kad cietušie , kas jau samaksājuši šos sodus , gribēs pieprasīt kompensācijas ?

 3. Jo vairāk cilvēku aizdzen prom no valsts, jo no palikušajiem cenšas un ar katru dienu centīsies iegūt jo vairāk naudas. Sods par to, ka neesi emigrējis!

 4. Es apsveru domu pārvākties dzīvot uz Lietuvu pa visam

 5. Nauda sāks nākt tad,kad pirmkārt sāks domāt par cilvēkiem. Patreiz ir tikai VID ambīcijas un nesaimnieciska naudas tērēšana,ko cilvēki redz un kas kā bumerangs ar sitienu nāk atpakaļ.Ja valdība par tautu nedomās,tad tai būs “nokdauns”, ko tā kā vajadzētu saprast.

 6. Kretīnisks nodoklis un tikpat kretīnisks atgadījums kā sekas valsts ierēdņu alkatībai…

 7. Šis likums ir kārtējais idiotisms,visi paziņas,kuri brauca ar ārzemēs reģistrētiem auto to arī turpina darīt,vienkārši viņi ir izdeklarējušies no Latvijas un tagad viņu darba nodokļi iet uz citām valstīm.Šobrīd daudziem cilvēkiem darba vieta ir visa Baltija,jo tirgus Latvijā ir pārāk mazs,savukārt vadība un birojs atrodas Lietuvā,Igaunijā,Polijā,vai arī Somijā.Šiem cilvēkiem darba mašīna ir reģistrēta citās valstīs un braukšana pa Latviju ir tikai viena no vietām pa kuru pārvietojas.Tas ir absurds,ka viņi var braukt bez maksas pa jebkuru Eiropas valsti,izņemot Latviju.

 8. Nav ko aizstāvēt Atbildēt

  Ja ir mašīna ,tad spējīgs samaksāt sodu! Lai brauc ar Latvijas nummuru un maksā Latvijai nodokļus!

 9. Situācija nav viennozīga. Šādos gadījumos jālemj par labu labticīgajiem ierēdņiem, kas vēršas pret Latvijas pilsoni, kurš taču nedrīkst nekaunīgu izmantot kluba autiņu, nemaksājot jumtam.

Draugiem Facebook Twitter Google+