×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Izglāba garāmbraucēji

Foto - Valsts PolicijaFoto - Valsts Policija

Piektdien neilgi pēc pulksten 2 uz autoceļa Peles–Jaunmārupe notika traģisks negadījums, kurā bojā gāja automašīnas “BMW” vadītājs. Tomēr negadījuma sekas varēja būt vēl traģiskākas, jo automašīnā, pirms to pilnībā pārņēma liesmas, bija arī divi pasažieri.

Izmeklēšanā pagaidām noskaidrots, ka, braucot pa autoceļu Peles–Jaunmārupe, kāds automašīnas “Volvo” vadītājs pamanīja, kā viņam lielā ātrumā garām pabrauc automašīna “BMW 750”. Automašīnas ātrums bija tik liels, ka jau pēc dažām sekundēm tā pazuda no redzesloka, bet vēl dažas sekundes vēlāk “Volvo” vadītājs to pamanīja ceļa vidū, no automašīnas motora pārsega apakšas vēlās ārā dūmu mutuļi.

“Volvo” vadītājs uzreiz zvanīja operatīvajiem dienestiem, bet viņam blakus esošais pasažieris metās glābt negadījumā cietušos. “BMW” vadītājs neizrādīja dzīvības pazīmes un bija iespiests, viņu glābējam neizdevās izvilkt no auto. Pirmo no automašīnas izdevās izvilkt kādu 20 gadus vecu meiteni, kura bija bezsamaņā un neizrādīja dzīvības pazīmes. Glābējs uzreiz sāka meiteni elpināt, un pēc brīža viņu bija izdevies atdzīvināt.

Tūlīt “Volvo” pasažieris kopā ar “Volvo” vadītāju ķērās klāt pie otra pasažiera glābšanas. Viņš bija pie samaņas, taču bija guvis nopietnus savainojumus un saviem spēkiem nevarēja izkļūt no automašīnas. Kad otru pasažieri bija izdevies izglābt, automašīnu liesmas bija pārņēmušas tik lielā mērā, ka glābšanu turpināt vairs nebija iespējams.

Lai noskaidrotu negadījuma apstākļus, Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess. Jau noskaidrots, ka “BMW” vadītājs nobraucis no ceļa, ietriecies kokā un no trieciena izlidojis atpakaļ uz braucamās daļas.

Valsts policija pateicas abiem drošsirdīgajiem glābējiem un lems par iespēju abus vīriešus apbalvot.

Redakcijas piebilde

Dega “zem motora pārsega”. Tieši tā (nevis degvielas bāka) ir zona, kurā avāriju gadījumos degšana sākas visbiežāk. Eļļaini netīrumi, daudz vadu, daži no tiem “spēka” vadi, bez drošinātājiem. Tādiem trūkstot, plīstot izolācijai, “plusam” saskaroties ar “masu”, dzirkstele pamatīga. Un motortelpa deg. Šādās situācijās tiešām iespējama gan ekipāžas, gan auto glābšana. Līdz salonam liesmas dažas minūtes izlauzties nespēj, nerunājot nemaz par vēl tālāko degvielas tvertni. Motortelpu arī var dzēst, ja ugunsdzēšamais aparāts pietiekami liels un labs.

Tātad – glābt nelaimē nonākušos var. Un visa cieņa tiem, kuri to dara.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+