Latvijā
Sabiedrība

Izglābj aculiecinieks. Rīgā atdzīvina divus vīriešus4


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Rīgā mediķi vakar atdzīvinājuši divus vīriešus, kuriem pēkšņi pasliktinājās veselības stāvoklis, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Vienā no gadījumiem 47 gadus vecam vīrietim, pēc aculiecinieku paustā, pēkšķi palicis slikti – viņš sagrābis krūtis un zaudējis samaņu. Vīrietis neelpoja, tāpēc kāds cilvēks sāka atdzīvināšanas pasākumus, kurus pēc tam pārņēma NMPD brigāde. Atdzīvināšanas pasākumi bija sekmīgi, atjaunojot vīrieša sirdsdarbību un elpošanu.

Tāpat mediķi sniedza palīdzību 63 gadus vecam vīrietim, kurš sūdzējās par spiedošām sāpēm krūtīs, nespēku un vājumu. Mediķi vīrieti izmeklēja un pieņēma lēmumu nogādāt viņu slimnīcā. Transportēšanas laikā vīrietim pasliktinājās veselības stāvoklis un iestājās klīniskā nāve. Mediķi sāka atdzīvināšanas pasākumus, kuri bija sekmīgi un vīrietis atguva samaņu.

Abi vīrieši pēc atdzīvināšanas pasākumu veikšanas nāca pie samaņas un pēc tam tika nogādāti slimnīcā.

Jau ziņots, ka kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņemti 996 izsaukumi, no kuriem 160 saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv