Latvijā
Rīga

Izglābj četrus bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušus supotājus0

22. jūnijā neilgi pēc pulksten 13 Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, apsekojot Ķīšezeru, pamanīja divas personas uz SUP dēļiem. Atpūtnieki atradās tālu no krasta un ūdenī dreifēja.

Ņemot vērā lielo viļņošanos un stipro vēju, nolemts piebraukt pie personām un pajautāt, vai ir nepieciešama palīdzība.

Sarunas laikā noskaidrots, ka personas jau ilgāku laiku mēģina tikt krastā, taču izsīkuši spēki. Tāpat personas bija arī pārsalušas. Atpūtnieki ar supošanas inventāru uzņemti Rīgas pašvaldības policijas operatīvajā motorlaivā.

Ceļā uz krastu pamanīti vēl divi atpūtnieki uz SUP dēļiem, kuri bija iepūsti niedrēs. Rīgas pašvaldības policijas glābēji nolēma piebraukt arī pie viņiem. Viens no viņiem bija pazaudējis airi un tikai ar lielām grūtībām spēja noturēties uz SUP dēļa. Arī otrs pāris ar supošanas inventāru uzņemts motorlaivā.

Personas nogādātas Ķīšezera krastā, kur piedāvāts izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Personas nevilcinoties apģērbās un iegāja telpās, lai sasildītos. Pārrunu laikā gan viens, gan otrs pāris no medicīniskās palīdzības atteicās. Atpūtnieki pateicās par palīdzību, pēc kā policistu – glābēju palīdzība vairs nebija nepieciešama.

LA.lv