Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
26. jūlijs, 2015
Drukāt

Izglābj cilvēku, kas diennakti dreifējis laivā

Foto-LETAFoto-LETA

Svētdien, 26.jūlijā, Jūras spēki izglābuši cilvēku, kas diennakti dreifējis laivā, aģentūru LETA informēja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta pārstāve Līva Veita.

Plkst.10.39 Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no Rīgas kuģu satiksmes dienesta, ka kravas kuģis “RIG” 11 jūras jūdzes (apmēram 20 kilometri) no Rīgas ir novērojis dreifējošu piepūšamo gumijas laivu, kurā atrodas cilvēks.

MRCC Rīga norīkoja Krasta apsardzes dienesta dežūrkuģi “Gaisma” doties uz notikuma vietu.

Laikā, kad Krasta apsardzes dienesta dežūrkuģis devās uz notikuma vietu, slikto laika apstākļu dēļ cietušais pārkrita pār laivas bortu. Kuģim “RIG” tika dots rīkojums nolaist glābšanas laivu un sniegt palīdzību cietušajam. Kuģis “Gaisma” devās uz kuģi “RIG”, lai paņemtu cietušo un viņa peldlīdzekli un nogādātu viņu uz Jūras spēku flotiles piestātni Buļļupē, kur viņus jau gaidīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde.

Pēc cietušā vārdiem, viņš dreifā ir pavadījis diennakti. Saskaņā ar Krasta apsardzes dienesta informāciju gadījums varēja beigties arī ne tik veiksmīgi, jo peldlīdzeklis, kurš ir nopērkams lielākajā daļā lielveikalu, neatbilst kuģošanai atklātā jūrā.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+