Apbrīno

Izglābt Londonu 1

Publicitātes foto

Filmu par terorismu kļūst arvien vairāk. Žanra papildinājumu “Slepenā aģente” uzņēmis britu klasiķis Maikls Apteds, kurš savulaik bijis režisors bondiādes sērijai “Ar pasauli nepietiek”.

Savulaik pēc pamatīgiem pārdzīvojumiem, ka nav izdevies novērst teroraktu, Alise tika atstādināta. Viņas dienas paiet sociālajā dienestā, kas, kā gan izrādās, ir aizsegs viņas kā izcilas nopratinātājas darbam “no iekšienes”, lai, iespējams, nonāktu uz pēdām kādam noziegumam. Taču, kad tiek notverts puisis, kurš, iespējams, ir imāma ziņotājs, un viņa tiek steidzamā kārtā izsaukta darīt darbu, ko vislabāk prot, Alise saprot, ka ievilināta lamatās. Šoreiz viņai par savu galvu nāksies cīnīties ar visām četrām, kā arī vēl novērst teroraktu, par kura upuriem ir izvēlēti Londonas iedzīvotāji.

Žanram neierasti galvenā loma uzticēta sievietei, un Nūmi Rapasas izvēle nav nejauša. Oriģinālā “meitene ar pūķa tetovējumu” no Zviedrijas jau vairākus gadus pieder Holivudas augstākās raudzes aktieriem, un viņa piedalījusies gan Gaja Ričija veidotajos Šerloka Holmsa piedzīvojumos, gan Ridlija Skota “Svešo” sāgas daļā “Prometejs”, un nu viņas Alise iemesta vidē, kas skatītājam lielākoties saistās ar sūro džeku spēlītēm un pakaļdzīšanos, vardarbību un kaušanos. Arī Rapasai fiziska izvingrināšanās neiet secen (filmēšanas laukumā lauztais deguns vēl ilgi par to atgādinājis), jo īpaši – partnerībā ar Orlando Blūma “kritušo eņģeli”, pārmaiņas pēc divām galvenajām zvaigznēm neizkūstot saldos nākotnes solījumos, bet cīnoties par savu ādu no visas sirds un ar visiem iespējamiem ieročiem.

Blūms nav vienīgais, ko britu veterāns Maikls Apteds Rapasai piespēlējis kompānijā. Viņai jālavierē starp neatkožamiem varoņiem, kurus iemieso Maikls Duglass, Džons Malkovičs un Tonija Kolete, turklāt vidē, kurā meli un nāve ir ierasti un kurā daudz pieredzējušāki ir amerikāņu “action” varoņi ar Brūsa Vilisa, Meta Deimona, arī Denzela Vašingtona vaibstiem.

 

“Slepenā aģente”/”Unlocked”

Lielbritānija, 2017.

Režisors: Maikls Apteds

Lomās: Nūmi Rapasa, Orlando Blūms, Maikls Duglass, Džons Malkovičs, Tonija Kolete, Maikls Eps

No 5. maija “Kino Citadele”, “Cinamon”

LA.lv