×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Izglābtais makšķernieks: panikas uz ledus gabala nebija

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc ledus gabala atdalīšanās no krasta līdz pat uzkāpšanai uz velkoņa klāja panika uz ledus gabala esošo zemledus makšķernieku vidū nav bijusi. Tā aģentūrai LETA apgalvoja viens no izglābtajiem, kurš atradās uz jūrā ieskalotā ledus gabala pie Vakarbuļļiem.

Pēc viņa teiktā, lielākā daļa makšķernieku uz ledus pēc loma devušies ap plkst.6. Ap pusdienlaiku makšķernieki pamanījuši, ka mainās ūdens dziļums, proti, kļūst dziļāks. Daļa makšķernieku devušies krasta virzienā, kur konstatēts, ka ledus ir atdalījies no krasta, bet plaisa ir pārāk liela, lai tiktu krastā.

Par situāciju informēts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, bet makšķernieki devušies Daugavgrīvas mola virzienā cerībā, ka tur varēs nokļūt drošībā. Taču arī pie mola ledus jau bija atdalījies.

Jūrā ieskalotie glābējus sagaidījuši “bez panikas”, sacīja aģentūras LETA aptaujātie makšķernieki.

Kāds cits izglābtais aģentūrai LETA sacīja, ka šodien devies uz ledus, lai pabeigtu zemledus makšķerēšanas sezonu. Nekas nav liecinājis par briesmām, ledus bijis pietiekami biezs. Viņš norāda, ka galvenais iemesls notikušajam ir spēcīgais krasta vējš, kas izraisījis ledus atdalīšanos. “Nepaveicās,” sacīja aģentūras LETA uzrunātais makšķernieks.

Viņš apliecināja, ka krastā nav bijušas nekādas brīdinājuma zīmes, kas vērstu uzmanību uz situācijas bīstamību vai aicinātu cilvēkus nekāpt uz ledus. “Piemēram, Igaunijā, ja ir brīdinājuma zīmes, par to neievērošanu draud bargs sods,” sacīja izglābtais makšķernieks.

Kā novēroja aģentūra LETA, uz velkoņa, kas nogādāja izglābtos makšķerniekus krastā, valdīja jautra atmosfēra. Starp izglābtajiem bija dažāda gadagājuma cilvēki, jaunākais no kuriem bija aptuveni 10 gadus vecs.

Savukārt kāds makšķernieks, kurš tika izglābts no jūrā ieskalotā ledus gabala pie Majoriem, intervijā LNT ziņām atzina, ka brīdi, kad apjausts, ka ledus tiek nests arvien dziļāk jūrā, sajūtas neesot bijušas no patīkamākajām. “Pirmā un pēdējā reize,” sacīja makšķernieks par zemledus makšķerēšanu uz ledus jūrā.

Kā ziņots, šodien Rīgas līcī no krasta atlūza un jūrā tika ieskaloti divi lieli ledus gabali, uz kuriem, pēc sākotnējās informācijas, atradās aptuveni 500 cilvēki. Šis skaits gan vēlāk izrādījās mazāks – aptuveni 220. Pārsvarā uz atlūzušajiem ledus gabaliem atradās zemledus makšķernieki. Glābšanas darbi veiksmīgi tika pabeigti ap plkst.16.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+