Mobilā versija
+2.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Izglābti trīs mežā apmaldījušies sēņotāji un ogotāji

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 44 izsaukumus, no kuriem 15 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi, informē dienestā.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā trīs cilvēkiem, kuri, sēņojot un ogojot, bija apmaldījušies mežā.

Plkst. 17.41 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Zīļu ielu Baldonē, kur vīrietis ar sievieti bija devušies sēņot, bet pēc kāda laika sapratuši, ka nepazīst apkārtni un saviem spēkiem nespēs izkļūt no meža. Izmantojot skaņas signālu un uzturot sarunu pa mobilo telefonu, glābēji norādīja jaunajiem cilvēkiem izeju no meža. Savukārt plkst. 18.49 tika saņemts izsaukums uz Cesvaines novada Cesvaines pagastu, kur apmēram 55 gadus veca sieviete jau vairākas stundas nevarēja atrast izeju no meža. Izdzirdot glābēju skaņas signālus, sieviete pati iznāca laukā. Meklēšanas darbos piedalījās arī Valsts policijas darbinieki.

VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem – nedoties mežā vienatnē un pirms došanās noteikti informēt piederīgos par to, uz kurieni dodaties un, kad būsiet atpakaļ. Līdztekus aicinām nedoties dziļi nepazīstamā mežā. Ja atrodoties mežā saprotat, ka nespēsiet pašu spēkiem izkļūt ārā no tā, tad nekavējoties zvaniet glābējiem uz tālruni 112.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+