Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Izglābti trīs mežā apmaldījušies sēņotāji un ogotāji

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 44 izsaukumus, no kuriem 15 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi, informē dienestā.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā trīs cilvēkiem, kuri, sēņojot un ogojot, bija apmaldījušies mežā.

Plkst. 17.41 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Zīļu ielu Baldonē, kur vīrietis ar sievieti bija devušies sēņot, bet pēc kāda laika sapratuši, ka nepazīst apkārtni un saviem spēkiem nespēs izkļūt no meža. Izmantojot skaņas signālu un uzturot sarunu pa mobilo telefonu, glābēji norādīja jaunajiem cilvēkiem izeju no meža. Savukārt plkst. 18.49 tika saņemts izsaukums uz Cesvaines novada Cesvaines pagastu, kur apmēram 55 gadus veca sieviete jau vairākas stundas nevarēja atrast izeju no meža. Izdzirdot glābēju skaņas signālus, sieviete pati iznāca laukā. Meklēšanas darbos piedalījās arī Valsts policijas darbinieki.

VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem – nedoties mežā vienatnē un pirms došanās noteikti informēt piederīgos par to, uz kurieni dodaties un, kad būsiet atpakaļ. Līdztekus aicinām nedoties dziļi nepazīstamā mežā. Ja atrodoties mežā saprotat, ka nespēsiet pašu spēkiem izkļūt ārā no tā, tad nekavējoties zvaniet glābējiem uz tālruni 112.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+