×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2014
Drukāt

Izglītība – Latvijas eksports

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Sprīdīša” balvu pērn saņēma florbola vārtsargu ekipējuma ražotājs SIA  “Blindsave”, bet vakar – pirms sešiem gadiem izveidotais uzņēmums  “Booking Group”. Tā dibinātājs Alens Baibekovs teic, ka dibinātāji, sākot darbību, likuši kopā pa 2000 – 3000 eiro, bet pērn naudas apgrozījums bija 15 miljoni eiro. “Booking Group” caur savu mājas lapu desmit valodās 149 valstīs piedāvā pieteikties autonomas pakalpojumiem, ko nodrošina 500 autonomas uzņēmumi visā pasaulē, tostarp 20 ASV. Patlaban uzņēmumā darbojas 38 darbinieki. Tiek vērtēta iespēja piesaistīt investoru vai sadarbības partneri tāpēc, ka pārvaldīt jau par globālu kļuvušu uzņēmumu esot aizvien grūtāk.

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), kas saņēma galveno eksporta apbalvojumu – Krišjāņa Valdemāra balvu “Latvji, brauciet jūriņā”, mācās aptuveni 1200 ārzemju studentu, tostarp 95% no viņiem ir no ES valstīm. “Pirms 23 gadiem pirmie aptuveni 50 studenti bija no Šrilankas un citām valstīm,” atceras RSU rektors Jānis Gardovskis. Ārzemju studenti RSU budžetu ik gadu papildina ar aptuveni 42 miljoniem eiro, bet vienā aprites ciklā (sešos gados) – ar 252 miljoniem eiro.

“Vienai universitātei tas ir diezgan vērā ņemams pienesums Latvijai no mūsu ES partneriem, turklāt no ekonomiski attīstītajām valstīm. Neizsmeļams bizness – Latvijā ir ļoti daudz augstskolu, gaišu prātu. Labi strādājot, universitātēm aktivizējoties, mēs varētu šo eksporta kapitālu daudzas reizes audzēt. Tas varētu tuvoties 1,5 miljardiem eiro. Augstākā izglītība, zināšanas varētu būt viena no Latvijas labākajām eksporta precēm,” teica J. Gardovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+