×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Izglītības iestādes dāvinājumā saņems programmu bērniem lasītprasmes apguvei

Lasa

Izglītības iestādes visā Latvijā saņems dāvanā īpaši izveidotu programmu bērniem, kas palīdzēs apgūt lasītprasmi un izprast izlasīto, informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Ļaha.

 

Datorprogramma “SymWriter2” ir īpaša simbolu valodas sistēma, kas iztulkota un sagatavota atbilstoša latviešu valodas gramatikas likumiem. Programma ir ļoti noderīga tieši skolēniem, kuriem ir grūti saprast izlasīto un gausi veicas ar lasītprasmes apgūšanu.

Šī datorprogramma esot paralēli izmantojama arī angļu valodā, tāpēc to varēs izmantot sākumskolā angļu valodas apguvei.

“SymWriter2” dod iespēju veidot dokumentus ar vienkārši pielāgojamiem simboliem, kā arī palīdz pievienot dokumentam attēlus un fotogrāfijas atbilstošam vārdam. Izmantojot šo programmu, ir iespējams veidot ilustrētus dokumentus specifiskiem mērķiem. Simbolu izvēlne rāda vārdu nozīmi, pat ja raksta tikai tekstu. Programma ietver arī ilustrētu pareizrakstības pārbaudi.

Disku ar mācību programmu saņems visas Latvijas vispārējās izglītības iestādes un kopumā programmu būs iespējams izmantot 5000 datoru.

Tiekot domāts arī par programmas dāvinājumu bērnu ārpusģimenes aprūpes centriem un pansionātiem, jo tā lieti noderētu veciem cilvēkiem, kuriem ir grūtības ar izlasītā teksta uztveri.

Programma latviešu valodā tapusi Eiropas Sociālā fonda projektā “Izglītojamo ar funkcionāliem traucējumiem atbalsta sistēmas izveide”. To veidojuši Lielbritānijas kompānijas “Symbols Worldwide Ltd T/A Widgit Software” speciālisti.

Latviešu valoda ir 18.valoda, kurā patlaban ir pieejama šī programma. “SymWriter2” ir ar simboliem atbalstīts teksta redaktors, kurā lietotājs var lasīt citu rakstītus tekstus. Jebkura vecuma lasītājiem vai rakstītājiem ir iespējams izmantot “Widgit” simbolus, lai pārbaudītu vārdu nozīmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+