×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Izglītības komisija: Latvijas jānodrošina izglītība, kas ļauj iekļūt jebkurā Eiropas augstskolā

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā otrdien, 24. novembrī, deputāti izskatīja jautājumu par ārvalstu izglītības dokumentu atzīšanu Latvijā, kā arī pievērsās jautājumam par to, kādēļ jaunieši ar Latvijas vidusskolas beigšanas dokumentiem netiek uzņemti Kembridžas Universitātē. Izglītības komisijas deputāti sēdē uzsvēra, ka Latvijas vidusskolās jānodrošina izglītība, kas ļauj iekļūt jebkurā Eiropas augstskolā.

Kā sēdē norādīja Akadēmiskās informācijas centra (AIC) direktore Baiba Ramiņa, absolūtajā vairākumā Lielbritānijas augstskolu iespējams iestāties ar Latvijas atestātu par vispārējo vidējo izglītību. Šī problēma, kas guvusi plašu rezonansi Latvijas medijos, attiecināma konkrēti uz Kembridžas Universitāti, kas ir privāta un autonoma augstākās izglītības iestāde, kurā noteiktas īpašas prasības studentu uzņemšanai.

“Aktualizēsim jautājumu par to, kas jādara, lai Latvijas jauniešiem nebūtu problēmu iestāties arī prestižajā Kembridžas Universitātē,” pēc sēdes uzsvēra Izglītības komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns.

Tāpat Ramiņa komisiju iepazīstināja ar diplomatzīšanas centra aktualitātēm, norādot, ka pēdējos gados ievērojami audzis iesniegumu skaits par ārvalstīs iegūtu izglītības dokumentu akadēmisko atzīšanu. Pērn saņemti 4799 iesniegumi, kamēr 2010. gadā tikai 1590.

Tāpat otrdienas sēdē deputāti skatīja jautājumu par augstākās izglītības studiju virzienu akreditēšanu, kā arī studiju programmu licencēšanu.

Deputāti norādīja, ka zināmu satraukumu augstskolu vidē rada neatbildētais jautājums par to, vai AIKA būs vienīgie, kam būs akreditēšanas tiesības Latvijā, kā arī atsaucās uz augstskolu bažām par salīdzinoši augsto maksu, kas AIKA cenrādī prasīta par akreditāciju.

Kā norādīja komisijas priekšsēdētājs J.Vucāns, Izglītības komisija atkārtoti aicinās AIC un AIKA pārstāvjus uz diskusiju nākamā gada jūnijā, lai spriestu par progresu otrdienas sēdē izskatītajos jautājumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+