×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Izglītības ministra amatam uzrunāta “Iespējamās misijas” vadītāja Mārīte Seile (1)

Foto: LETAFoto: LETA

“Iespējamās misijas” programmas vadītāja Mārīte Seile apsver saņemto piedāvājumu kļūt par izglītības un zinātnes ministri jaunajā valdībā.

Seile sacīja, ka šādu piedāvājumu no “Vienotības” saņēmusi pirmdien, bet otrdien plkst.18 viņai ir paredzēta tikšanās ar valdības vadītāju Laimdotu Straujumu (“Vienotība”), kuru topošās valdības partijas atbalstījušas par premjera kandidātu arī jaunajā Ministru Kabinetā.

“Es šādu piedāvājumu saņēmu vakar, līdz ar to nav bijis daudz laika padomāt, rīt varēšu komentēt vairāk. Es apsveru šādu iespēju [kļūt par ministri],” apstiprina Seile.

Viņa pagaidām atturējās runāt par iespējamām izmaiņām izglītības sistēmā un savu redzējumu.

Jau ziņots, ka “Iespējamās misijas” mērķis ir katru gadu piesaistīt, atlasīt, sagatavot un atbalstīt darbam skolās augstskolu absolventus ar līdera dotībām un labiem akadēmiskajiem sasniegumiem, kas ar savu enerģiju un uzņēmību palīdz skolās veidot pozitīvu un progresīvu vidi, paaugstina skolēnu interesi un motivāciju mācīties. Piedaloties “Iespējamā misijā”, dalībnieki strādā kā pilna laika skolotāji, pasniedzot mācību priekšmetu savā specialitātē.

Programmas veidotāji un atbalstītāji uzsver, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs. Vairāk nekā 40% pedagogu Latvijā ir vecāki par 50 gadiem, tāpēc tā palīdz zinošiem un mērķtiecīgiem augstskolu absolventiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, lasāms “Iespējamās misijas” mājas lapā. Atsaucoties uz starptautiskiem pētījumiem, tajā arī norādīts, ka šobrīd Latvijas vispārējā izglītība starptautiskajā kontekstā ir vērtējama kā viduvēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja nemainīs mācību programas, lai nākošie specialisti apgūtu uzņēmējdarbību kā savu pamatnodarbošanos un ja nemācīs radošumu apgūstot specialitāti, tad nekādu pārmaiņu nebūs. Ir jāmaina ne tikai programas, bet arī paši pasniedzēji, jo vairākums no viņiem ir krietni gados un neko jaunu un radošu saviem studentiem iemācīt nespēj. Tikai ar izcilniekiem vien valsti nepacelsim.

Draugiem Facebook Twitter Google+