×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Izglītības ministre: nākotnē skolu būs mazāk (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

Nākotnē skolu būs mazāk, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Seile norādīja, ka ir skaidri jāsaprot – ja raugās uz skolu tīklu – situācija nav vienkārša. “Līdztekus skolotāju atalgojuma modeļa izstrādei, ir uzsākts arī darbs pie skolu tīkla sakārtošanas. Uzsvars skolu tīkla sakārtošanā ir uz diviem principiem – skolām ar mazākajām klasēm jābūt tuvāk mājām, bet attiecībā uz vidējās izglītības posmu – Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) viedoklis ir saskaņots ar Nacionālo attīstības plānu – šādām skolām jābūt ar labu infrastruktūru, lai nodrošinātu ļoti labu vidējās izglītības kvalitāti skolēniem,” teica Seile.

“Skolu nākotnē būs mazāk. Ņemot vērā skolēnu skaita sarukšanu. Potenciāli tas var nozīmēt arī mazāk skolotāju,” atzina ministre. Viņa uzsvēra, ka tie nav mēģinājumi tehniski aizvērt skolas un ir jāraugās kontekstā ar to, kas notiek ar skolu blīvumu un izvietojumu valstī,” skaidroja Seile.

Viņa norādīja, ka patlaban nav izstrādāts plāns par cik skolām skolu tīkls ir jāsamazina. “Mērķis ir panākt, lai vidējās izglītības iestādēs ir laba kvalitāte ar attiecīgu materiāltehnisko nodrošinājumu un ar labi atalgotiem skolotājiem,” pauda izglītības ministre.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Mani bērni no pilsētas brauc uz lauku skolu!!! Jo viņiem ļoti vajag tādu vidi, kur skolotājs var veltīt viņiem lielāku uzmanību. Lielās skolas apzog bērnus, jo ,manuprāt, sākumskolu bērniem nav jāmācās lielās klasēs, kur vairāk par 20 skolēniem. Gan lielo klašu skolotāji pārpūlējušies, gan bērni nesaņem nepieciešamo atbalstu mācībās. Valsts rūpējas tikai par sava budžeta konsolidāciju, bet bērnus, topošos valsts pilsoņus aizmirst. Liekas, ka mūsu Izglītības ministrijai ir svarīgi uzturēt savu ierēdņu aparātu, veidot bezjēdzīgas komisijas, darba grupas, konferences, bet skolēnu un skolēnu vecāku vajadzības Tai nemaz neinteresē…

 2. Kas notiek Latvijā!!! Kā var kļūt par izglītības un zinātnes ministru cilvēks no malas? Izskatās pēc kārtējās sabotāžas.

  Līdz šim par zinātni šī dāma nav teikusi ne vārda, jo absolūti neorientējas lietās ! 1000 gadus mums nevajag tādu absolūti neko nezinošu ministru!

 3. Nekas te laukos nenotiks, un skolas nebūs jāatver, jo ne jau skola var iedot jauniešiem nodarbinātību. Lauksaimniecība jau izputināta, kurš ņemsies to atjaunot? Tādu muļķu pie mums nav, lai strādātu, bet galus savilkt kopā nevar, kredīti jāatdod, darbs par nullēm, vai ar mīnusu. Nu nesapņojiet taču veltīgi. Tie kuri jau aizbraukuši reti kurš atgrizīsies.Jādomā par spēcīgiem
  skolotājiem, kuri var bērnus iemācīt, nevis atsēdēt un diena pabeigta, alga kabatā.

 4. Veiksmes stāsts turpinās…Laukos infrastruktūra tiks sagrauta, bez darba palikušie pametīs Latviju. Kā saka: valdība zina ko dara…

 5. No kurienes tāda vrdarbība?Visu likvidēt,izpostīt,sabradāt.Latvijā jau viss ir nolikvidēts lauksaimniecība,ražotnes,zveiniecība un tagad skolas valsti grib pārvērst,par narkomānu un muļķu zemi.

 6. Amērikā arIdzan samazina skolu skaitlisko vairākumu pret mall!

 7. Reiz dzirdēju gudra latgales “pagastveča” izteikumu: Pagasts var pastāvēt tik ilgi, kamēr tanī dzīvo dakteris, skolotājs un mācītājs.

 8. lai maksā nodokļus, ne jau mums noziedznieku bērnus barot un izglītot

 9. ................... Atbildēt

  tik, cik varam atļauties.

 10. nav ko mācities, redz ka armija esot jāpapildina ar 2000 karaviriem, kur tad šos ņems, a tā skolas slēdzam puikas uz armiju, meitenes lai dzemdet sāk, un latvju zeme plauks kā nekad.
  kādus idiotus par ministriem ielikuši ka prieks

 11. “Līdztekus skolotāju atalgojuma modeļa izstrādei, ir uzsākts arī darbs pie skolu tīkla sakārtošanas…” – nesapratu… Tikai tagad šis darbs ir uzsākts????

  • Attiecīgās struktūrvienības nav paspējušas noziņot par pēdējos 10 gados veikto skolu optimizācijas plānu!Runā ka tas sastādīts 2020.g. ieskaitot.Kā attaisnojumu nezināšanai varētu minēt mediju nepareizu interpretāciju ….jo doma iespējams pavisam cita

 12. Ir jauki lasīt minējumus!
  Vai tad ministre nav to varas pārstāvju pusē kuri izstrādājuši tautiešu pārbraukšanas programmas radot jaunas darba vietas un cilvēkcienīgu atalgojumu?
  Ja jau tāda programma ir un no medijos paustā varas viedokļa varam izlobīt ka tuvākajos gados atgriezīsies daudzi cilvēki….tad jau sanāk ka būs pretēji un skolēnu skaits palielināsies!!!!!!
  Varbūt ka ministre ir opozīcijā valdības izstrādātajai programmai un to uzskata par nereālu.Cik noprotams tad programmas izstrādātāji ir saņēmuši labu samaksu.
  Tad jau ministrei vajag pateikt…..TĀ NEBŪS UN ŠĪ PROGRAMMA IR LIELA KĻŪDA
  Liekas ka ministre nav pareizā postenī un izsaka domas kuras ir pretējas valdības viedoklim.Varbūt ka šādi izteikumi nozīmē ka ministre grasās atkāpties savas varai pretējās pārliecības dēļ??????????????????

  • Ja ticam ka no laukiem ir visvairāk aizbraucēju ……tad viņiem pārbraucot laukos var notikt pretējais un būs jaatver slēgtās skolas!
   Sanāk ka skolu skaitam būtu jāpalielinās

Draugiem Facebook Twitter Google+