×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. jūlijs, 2013
Drukāt

Izglītības ministrs: Latvijā ir pārāk liels augstskolu skaits

Foto-LETAFoto-LETA

Balstoties uz starptautiskiem salīdzinājumiem un veselo saprātu, ir skaidrs, ka Latvijā augstskolu skaits ir par lielu, intervijā aģentūrai LETA atzīst izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

“Ar neapbruņotu aci varam pateikt, ka Latvijā augstskolu ir pārāk daudz, vismaz valstij ar diviem miljoniem iedzīvotāju tas tā ir. Pēc manām domām, ir dīvaini, ka puse no studentiem mācās sociālās zinātnes, lai gan darba devējs saka, ka šajās jomās nav pieprasījuma,” uzsver ministrs.

Tomēr ministrs piebilst, ka viens ir to saprast, bet pavisam cits ir jautājums par konkrētu rīcību augstskolu konsolidācijai. Šāda rīcība prasot milzīgu izpētes darbu, un šajā gadījumā palīdzēs arī vienotais absolventu reģistrs, jo tas parādīs ne tikai nekvalitatīvās studiju programmas, bet arī tās mācību iestādes, kuras šo vājo programmu dēļ nespēs uzņemt studentus.

“Paņemsim kādu konkrētu piemēru – pedagoģija. To var apgūt vismaz trīs vietās Latvijā – Liepājas Universitātē, Daugavpils Universitātē un Latvijas Universitātē. Vai tā ir studiju virzienu dublēšana? Jā, tā var teikt. Tomēr te rodas jautājums, kuras mācību iestādes studiju programmu mēs uzskatām par mazāk kvalitatīvu, bet kuras – atbilstošu kvalitātei, lai visi studētgribētāji pedagoģiju dotos mācīties tikai vienā,” saka Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+