×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. marts, 2016
Drukāt

Izglītības ministrs: Nesakārtojot skolu tīklu, pedagogi dzīvos mūžīgā nabadzībā (8)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Nesakārtojot skolu tīklu, pedagogi būs nolemti mūžīgai nabadzībai, pārliecināts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Taujāts par to, kādā veidā iespējams nodrošināt, lai pašvaldības, kas ir skolu dibinātājas, pieņem nepopulārus lēmumus par skolu slēgšanu, Šadurskis pauda, ka ir divas iespējas, kā pieņemt nepopulārus lēmumus, jo “populārus lēmumus mēs pieņemt nevaram”.

“Populārus lēmumus varētu pieņemt tad, ja mums būtu naudas zīmes ar guļus novietotu astotnieku, kas apzīmē bezgalību. Tad visi lēmumi būtu populāri,” sacīja ministrs.

Viņš skaidroja, ka pastāvot divas iespējas. Viena ir saglabāt pašreizējo skolu tīklu, norādīja Šadurskis, piebilstot, ka “tad mēs saprotam – mīļie pedagogi, aizmirstiet par būtisku algas pielikumu”.

“Ja mēs turpināsim mācīt bērnus klasē ar diviem, trim, četriem un pieciem skolēniem, tad to mēs nevaram pacelt. Neviena valsts to nevar pacelt. Ja mēs turpināsim darīt tā, kā ir tagad, tad tā ir mūžīga nabadzība pedagogiem,” uzsvēra Šadurskis.

Pašlaik jau ir pieņemts normatīvs, kas attiecas uz vidusskolu posmu, atgādināja ministrs, norādot, ka šāds normatīvs par klašu atvēršanu ir vajadzīgs arī pamatskolas nobeiguma posmā.

“Kādā veidā mēs to ieviesīsim – vai kā imperatīvu, vai ar labiem stimulu mehānismiem pašvaldībām… Es redzu, ka nauda tiks izrēķināta pēc visām formulām, kas mums būs, un nauda aizies uz pašvaldībām, bet ir noteikums, ka pedagogam par likmi mazāk par summu X maksāt nedrīkst. Kā jūs to izdarāt, mīļā pašvaldība, – vai nu maksājiet klāt, ja esat nenormāli bagāti, vai arī skolu tīkls ir jāsakārto,” uzsvēra Šadurskis, norādot, ka “mums nekad nebūs naudas, lai visiem samaksātu tik, cik katrs grib”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. NESAKĀRTOJOT
  MINISTRUS
  LATVIJA DZĪVOS
  MŪŽĪGĀ
  NABADZĪBĀ
  (eq. raše)
  !!!

 2. Izlīdzinām ( sakārtojam) izglītības fronti!
  Arī Hitlers savulaik izlīdzināja fronti. Izlīdzināja tik ilgi, līdz fronte nonāca pie Berlīnes.
  Mums drīz izglītības fronte izlīdzināsies pie Rīgas. Vai, cik tad skolotāji būs bagāti!

 3. Un ja mācās četrdesmit, tad tiem skolēniem gan viegli – ne izsauc pie tāfeles, ne iemācās droši klases priekšā runāt, un pie tam uz mājām jāaicina privātskolotāji. Super!

 4. Un tagad jāprasa Šadurska kungam! Ko Jūs ar saviem kolēģiem tur Saemā līdz šim, Visus Neatkarības gadus darījāt, ka nekas Nav Uzcelts un Sakārtots? Uzcelta Nav Neatkarīgās Latvijas ekonomika, kura Pelnītu naudiņu visam, arī maksājot par saražoto nodokļus!

 5. ................... Atbildēt

  tie idioti, kas brēc pret reformām, nabadzību , protams pelnījuši, BET GUDRIE BĒG NO TIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KO NU?????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+