×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Izglītības ministrs: Vilnītis ir pietiekami nopietns RP pašvaldību ministra kandidāts

Reformu partijas valdes loceklis, Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis ir viens vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidātiem un pietiekami nopietns, – intervijā Latvijas Radio šorīt sacīja izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Reformu partijas valdes loceklis, Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis ir viens vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidātiem un pietiekami nopietns, – intervijā Latvijas Radio šorīt sacīja izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs nolēmis pamest ministra amatu ar šā gada 1.decembri. Ministrs šādu lēmumu pieņēmis, jo savu turpmāko profesionālo darbību nesaista ar politiku. “Sākoties aktīvam 12.Saeimas priekšvēlēšanu ciklam, saprotu, ka mana izpratne par mērķiem un paveicamajiem uzdevumiem ministra amatā aizvien vairāk atšķirsies no Reformu partijai nepieciešamā kursa,” skaidro ministrs.

Tāpēc turpmākajos mēnešos reformas, kas joprojām ir veicamas, nebūs populāras un nebūs arī iespējamas partneru atbalsta trūkuma dēļ, norāda politiķis.

Vilnītis piektdienas vakarā gan aģentūrai LETA neapstiprināja kuluāros izskanējušās runas, ka viņam būtu piedāvāts ministra amats. “Tās ir spekulācijas. Partijas valdē šāds jautājums nav skatīts,” norādīja Vilnītis. Jautāts, vai partijas kuluāru sarunās viņš tomēr varētu būt minēts kā iespējamais ministra kandidāts, Vilnītis sacīja, ka atsakās komentēt šo jautājumu.

Uz jautājumu, vai Sprūdža lēmums atstāt ministra amatu būs liels zaudējums Reformu partijai, Dombrovskis sacīja, – ja Sprūdžs lēmumu ir pieņēmis brīvprātīgi, tad partijai tas varētu būt ieguvums.

Diskusijas par jauno ministra kandidātu partijas valdē ir bijušas, taču esot grūti atrast tādu, kas būtu pieņemams gan valdībai, gan sadarbības partneriem.

Ministrs piekrīt, ka daļa no Sprūdža problēmām, nespējot tikt galā ar pašvaldību ministra pienākumiem, ir “nespēja tikt galā ar [Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru] Lembergu”.

Dombrovskis sacīja, ka viņam esot saprotams Sprūdža lēmums. Pirms diviem gadiem, kad tika dibināta RP, tajā ļoti daudz cilvēku vēlējās aktīvi darboties un kaut ko mainīt, taču viņiem nebija priekšstata, kā to izdarīt. Saskaroties ar politisko realitāti un atalgojumu valsts sektorā, daudzi izvēlas privāto uzņēmējdarbību.

Kā ziņots, Sprūdžs vēl iepriekšējā pašvaldību sasaukuma laikā bija izdevis rīkojumu par Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) atstādināšanu no Ventspils mēra amata, taču Administratīvā rajona tiesa to atcēla, jo rīkojums bijis izdots, pamatojoties uz prokuratūras celto apsūdzību, kuru tiesa vēl nav atzinusi par pierādītu.

Savukārt Lembergs nosūtīja Datu valsts inspekcijai (DVI) iesniegumu ar lūgumu ierosināt administratīvā pārkāpuma lietu saistībā ar viņa personas koda publiskošanu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) rīkojumā.

DVI rīcībā esošā informācija liecina, ka tieši Sprūdžs ir rīkojuma autors un kā amatpersona ir atbildīgs par Fizisko personu datu aizsardzības likuma pārkāpumu, kas tika veikts, nododot publicēšanai rīkojumu, kurā bija norādīts Lemberga personas kods.

Pamatojoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 236.10, 246 un 247.pantu, DVI pieņēmusi lēmumu ministram Sprūdžam noformēt administratīvo protokolu par minēto pārkāpumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+