×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Izglītības un zinātnes ministrijā atceļ departamentu vadītājus (1)

kilis_leta6

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) reorganizācijas procesā no darba atbrīvoti 16 darbinieki, galvenokārt referenti, toties četriem departamentu vadītājiem piedāvāti citi amati IZM iestādēs.

 

Līdzšinējais Profesionālās izglītības un vispārējās izglītības departamenta direktors, savulaik arī izglītības un zinātnes ministrs Jānis Gaigals jau kopš aprīļa strādā Valsts izglītības un satura centrā par direktora vietnieku. Finanšu departamenta direktore Aiva Kenkle tagad būs Izglītības kvalitātes valsts dienesta departamenta direktora vietniece, bet Augstākās izglītības departamenta direktore Gita Rēvalde, kura nebija nadzīga uz augstākās izglītības reformēšanu, kļuvusi par Studiju un zinātnes administrācijas direktora vietnieci. Politikas koordinācijas departamenta direktore Dace Ratniece būs Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktora vietniece. Gan G. Rēvalde, gan D. Ratniece ir cieši saistītas ar Zaļo un zemnieku savienību, no kuras nāca iepriekšējie izglītības ministri. Abas kandidējušas vēlēšanās ZZS sarakstā.

Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs skaidroja, ka departamentu direktori aizrotēti uz IZM padotības iestādēm tāpēc, ka viņu vadīto departamentu darba rezultāti liecinājuši, ka to vadībā nepieciešamas jaunas asinis un cita pieeja darbam.

Uz četriem brīvajiem departamenta direktoru amatiem nu izsludināti atklāti konkursi. Līdzšinējā Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju departamenta vadītāja Irīna Arhipova varētu saglabāt amatu, vadot jauno Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentu, ko veidos, apvienojot viņas līdzšinējo struktūrvienību ar Augstākās izglītības departamentu.

 

R. Tukišs gan arī atzina, ka ministrs noskatījis cilvēkus, kurus labprāt redzētu departamentu vadītāju amatos, un viņi aicināti pieteikties konkursam.

 

Reorganizācija ministrijā nozīmē arī to, ka tiek likvidēta daļa amatu, dalīti un apvienoti departamenti. Ministrs uzskata, ka IZM struktūra padarīta vienkāršāka, saprotama un maksimāli efektīva. No jūnija ministrijā būs tikai seši departamenti līdzšinējo deviņu vietā. Piecu departamentu vadītāji būs arī valsts sekretāra vietnieki. No 25 nodaļām palikušas tikai divas, kas nozīmē, ka 23 nodaļu vadītāji pārtapuši par vecākajiem ekspertiem vai departamentu direktoru vietniekiem. Ministrijā 20 vakances likvidētas, trīs darbinieki paši iesnieguši atlūgumus.

Jautāts, vai pēc reorganizācijas IZM darbība kļūs lētāka, R. Tukišs atbildēja, ka būtiska ietaupījuma nebūs, jo ministrijā palikušajiem darbiniekiem iecerēts palielināt atalgojumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+