×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. marts, 2012
Drukāt

Izgrebj karoti dienā (3)

koks1_felikss_sitnnikovs_16
Pirms 21 gada cīravnieks Agnis Ernstsons cieta nelaimes gadījumā – viņam uzgāzās virsū šķūnis un salauza muguru. Ārsti noteica – paralīze. Divus gadus Agnis braukāja pa klīnikām un cīnījās ar depresiju, jo neko negribējās darīt.

“Pastaigāt nevaru, bet ar rokām varu rīkoties, tāpēc sāku darboties ar koku,” par saviem soļiem amatniecībā stāsta Agnis. Skolotāja koka darbos viņam nav bijis, tikai paša galva un rokas. Kā pirmo, šķiet, izgrebis karoti. Dienas laikā līdz vakaram karoti varot izgrebt.
Agņa izstrādājumi ir arī lāpstiņas, mazi ķeblīši, galdiņi, svečturi, šķīvīši, jo griboties dažādību. “99 procenti pasūtītāju ir cīravnieki. Pieprasījums tagad liels,” atklāj Agnis. “Cīravnieki lielākoties grib karotes, dakšiņas, visu, kas saistīts ar virtuvi. Vietējie nopērk, un tad citi no viņiem pārpērk. Tā sanāk neliels papildinājums pensijai.”
koks3_Felikss_Sitnnikovs_16
Agņa ikdienas instruments ir nazis, nevis speciālie darbarīki, bet iecienītākais koks – bērzs, ko iemaina pret gatavajiem izstrādājumiem.
Sākumā taisījis kastītes, pēc kurām bijis liels pieprasījums, bet trūcis materiāla. Savām rokām uztaisījis simtiem karošu un simtiem ķeblīšu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+