Sports
Motoru sports

Izgrieztām pogām Ķegumā un uz pjedestāla Čehijā 16

foto: Jānis Pastars (mxphoto.lv)

Ķeguma “Zelta zirga” trasē notikušajā Izaicinājuma kausa izcīņā motokrosā pašmāju sportistiem pogas izgrieza somi un igauņi.

Izaicinājuma kausa motokrosā Ķegumā ir tradicionāls pavasara vēstnesis, kurā ar lielāko prieku ierodas Eiropas ziemeļvalstu pārstāvji, kuriem pašu mājās vietām vēl jūtama ziemas elpa. MX2 klasē viesi no Somijas bija divreiz vairāk kā vietējie censoņi – attiecīgi 13 un seši. Mums šajā klasē ir Pauls Jonass, ir vēl vairāki talantīgi braucēji, tomēr ir zudusi masveidība un, šķiet, krities arī sportistu vidējais līmenis.

Tāpat kā pirms nedēļas Latvijas čempionāta pirmajā posmā Liepājā, MX2 klasē ar viesiem gatavs cīnīties bija Kristers Drevinskis, kurš šo sezonu ir sācis ļoti veiksmīgi. Var teikt – pavasara pārsteigums! Drevinskis bija trijniekā visos trīs braucienos – divreiz trešais, reizi otrais, kas summā ļāva izcīnīt otro vietu. Aiz visus trīs braucienus vinnējušā igauņa Karela Kutsāra, toties priekšā Aigaram Leokam. Pirmajā braucienā otro vietu izcīnīja Arnolds Snikers, nākamajos divos tik labi vairs neveicās un kopvērtējumā piektā vieta.

MX Open klasē ātrākais bija Toms Macuks, tomēr motokrosā ātrākais ne vienmēr nozīmē arī uzvarētājs. Pirmo un trešo braucienu Macuks uzvarēja, taču otrajā izstājās un šādas ķibeles dēļ palika goda pjedestāla pakājē. Tur kāpa Andero Lusbo (Igaunija), Karls Roberts Reinike (Somija) un Vjačeslavs Golovkins (Krievija).
Laikam jau nav pārsteigums, ka arī 85 kub.cm klasē uzvara ceļoja uz ziemeļiem, pie pirmās vietas tiekot somam Sampo Rainio. Labākais no mūsējiem Kristers Krsts Sūna piektajā vietā. Veterānu klasē uzvarēja Leons Kozlovskis, 65 kub.cm. Klasē puikām – Kirils Maslovs.

Šileika sāk ar pjedestālu Vācijā

Vācijas ADAC seriāls būs sezonas galvenā sacīkste vācu komandu pārstāvošajam Tomasam Šileikam, kuram savainojuma dēļ neiznāca pilnvērtīgi sagatavoties jaunajai sezonai. Tomēr pirmajā posmā Furstlihā Drēnā Šileika jauniešu jeb MX2 klases pirmajā braucienā izcīnīja augsto trešo vietu. Otrajā braucienā Tomasam desmitā vieta, posmā – ceturtā. Junioru klasē 11. vietā Mairis Pumpurs, 21. Edvards Bidzāns, 27. Kārlis Reišulis.

Saistītie raksti

Ģenerālmēģinājums pasaules čempionātam
Čehijas čempionāta atklāšanas posmu ekipāžu klasē Mohelnicē kā ģenerālmēģinājumu pirms pasaules čempionāta starta izvēlējās Jānis Daiders un Kaspars Stupelis, divu braucienu summā izcīnot otro vietu. Abas reizes uzvarēji pērn piekto vietu pasaules čempionātā ieguvušie Tomass un Ondrejs Čermāki. Pirmajā braucienā neizdevās starts, vienā no līkumiem Stupelis izkritis no motocikla, tādēļ ātrāki par latviešiem bija arī somi Riku un Lari Kunnas. Otrajā braucienā mūsējie revanšējās.
“Braucienu garums bija 25 minūtes, gluži mkā pasaules čempionātā, tādēļ mums tas bija ļoti labs treniņš. Cietajā trasē šosezon braucām pirmo reizi, ar katru nākamo braucienu gāja arvien labāk. Protams, ka vēlējāmies uzvarēt, tomēr Čermāki pašlaik ir lieliskā formā. 10-12 sekundes līdz viņiem – tas laikam ir pārāk daudz,” pār sacīkstēm Čehijā sacījis Kaspars Stupelis.

Galerijas nosaukums
LA.lv