Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
7. marts, 2016
Drukāt

Izgudrojis konfelādes

PL10-2016-700

Jau kādu laiku ķekavieši Ginta un Māris Logini piedāvā aromātiskus un gardus tējas sīrupus, eliksīrus un konfelādes. Pirmie sekmīgie mēģinājumi pārstrādāt ābolu ražu ģimeni motivēja nopietnāk pievērsties mājražošanai. Pamudinājums pievērsties šim rūpalam bijis gluži prozaisks – Māris nav varējis pārdzīvot, ka piemājas dārzs ir pilns ar kritušiem āboliem, kas iet postā.

– Viņš apņēmās izdomāt, ko iesākt ar āboliem, – atceras Ginta un piebilst, ka vīrs ir ekopārtikas produktu piekritējs. Viņš šķirstījis senas un ne tik senas pavārgrāmatas, ielūkojies arī globālajā tīmeklī, lai izlemtu, kurš ābolu pārstrādes veids būs pa prātam. Tā nonācis līdz marmelādei jeb precīzāk – konfelādei. Konfelāžu gatavošana ir darbietilpīgāka nekā tējas sīrupa vārīšana. Lielā katlā, kas aprīkots ar mikseri, ielej sulu, uzkarsē to līdz konkrētai temperatūrai, tad pievieno augļu pektīnu jeb recētājvielu, pēc tam cukuru, tad atkal sulu un cukuru. Sulu nepārtraukti maisa, līdz izveidojas nepieciešamās konsistences sīrups. To lej uz platēm, lai atdziest un sastingst. Aptuveni pāris dienu konfelādei ļauj nogatavoties istabas temperatūrā, pēc tam sagriež gabaliņos un pako kastītēs.

Vairāk – šodienas 
”Praktiskā Latvieša” numurā

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+