Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
28. novembris, 2013
Drukāt

Izgudrots mūžīgs informācijas uzglabātājs

Foto-  LETA/AFPFoto- LETA/AFP

Joel Kjellgren, Data Center Manager walks in one of the server rooms at the new Facebook Data Center, its first outside the US on November 7, 2013 in Lulea, in Swedish Lapland. The company began construction on the facility in October 2011 and went live on June 12, 2013 and are 100% run on hydro power. AFP PHOTO/JONATHAN NACKSTRAND

Uzņēmuma “Hitachi” speciālisti datu glabāšanai piedāvājuši kvarca stikla plāksnītes, kas ļaušot informāciju uzglabāt vairākus simtus gadu vai faktiski mūžīgi, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”. Patlaban ierastie informācijas glabātāji, kā vēsta novērotāji, labākajā gadījumā kalpojuši desmit gadus.

Informācijas daudzums aizvien palielinās, tāpēc jādomā arī par tās iespējami kvalitatīvāku uzglabāšanu. Jaunā metode piedāvā informāciju ar lāzeru ierakstīt uz silikāta plāksnes binārajā kodā četrās punktu kārtās. Katra tāda kārta var glabāt līdz 40 Mb informācijas 2,5 centimetru laukumā. Izstrādnes autori apgalvo, ka kārtu daudzumu jau drīz varēšot bez īpašām problēmām palielināt.

Viena no priekšrocībām ir tā, ka tādas kvarca stikla plāksnes spēj izturēt augstas temperatūras – līdz pat 1000 Celsija grādu, kā arī tās nepakļaujas ķīmisko reaktīvu iedarbībai un ir pilnībā ūdensdrošas. Autori pauž, ka šādās plāksnītēs informāciju varēs uzglabāt tik ilgi, kamēr nesadauzīs pašu kvarca stiklu, kas arī nemaz neesot tik viegli izdarāms.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+