×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Izgudrots mūžīgs informācijas uzglabātājs

Foto-  LETA/AFPFoto- LETA/AFP

Joel Kjellgren, Data Center Manager walks in one of the server rooms at the new Facebook Data Center, its first outside the US on November 7, 2013 in Lulea, in Swedish Lapland. The company began construction on the facility in October 2011 and went live on June 12, 2013 and are 100% run on hydro power. AFP PHOTO/JONATHAN NACKSTRAND

Uzņēmuma “Hitachi” speciālisti datu glabāšanai piedāvājuši kvarca stikla plāksnītes, kas ļaušot informāciju uzglabāt vairākus simtus gadu vai faktiski mūžīgi, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”. Patlaban ierastie informācijas glabātāji, kā vēsta novērotāji, labākajā gadījumā kalpojuši desmit gadus.

Informācijas daudzums aizvien palielinās, tāpēc jādomā arī par tās iespējami kvalitatīvāku uzglabāšanu. Jaunā metode piedāvā informāciju ar lāzeru ierakstīt uz silikāta plāksnes binārajā kodā četrās punktu kārtās. Katra tāda kārta var glabāt līdz 40 Mb informācijas 2,5 centimetru laukumā. Izstrādnes autori apgalvo, ka kārtu daudzumu jau drīz varēšot bez īpašām problēmām palielināt.

Viena no priekšrocībām ir tā, ka tādas kvarca stikla plāksnes spēj izturēt augstas temperatūras – līdz pat 1000 Celsija grādu, kā arī tās nepakļaujas ķīmisko reaktīvu iedarbībai un ir pilnībā ūdensdrošas. Autori pauž, ka šādās plāksnītēs informāciju varēs uzglabāt tik ilgi, kamēr nesadauzīs pašu kvarca stiklu, kas arī nemaz neesot tik viegli izdarāms.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+