Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
3. septembris, 2014
Drukāt

Izgudrots pirmais nenozogamais divritenis (5)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Trīs inženiertehnikas studenti no Čīles – Huans Hosē Monsalve, Andrē Ruā un Kristovals Kaveljo – izgudrojuši nenozogamu divriteni, ziņo portāls designboom.com.

Studenti stāsta, ka viņi paši cietuši no velozagļiem, tādēļ nolēmuši izstrādāt tehnoloģiju, kas zādzības novērstu pilnībā. Divriteņa “Yerka” rāmis un sēdekļa caurule vienlaikus kalpo arī kā saslēdzējs, ļaujot velosipēdu pieslēgt ne tikai tradicionālajām velostāvvietām, bet pat relatīvi apjomīgiem objektiem, piemēram, kokiem.

Turklāt, salaužot “Yerka” saslēdzēju, velozaglis iegūst salauztu riteni, no kura viņam nav nekāda labuma.

Projekts vēl nav ieviests ražošanā, taču autori lēš, ka riteņa cena, atkarībā no izmantotajiem materiāliem, varētu būt starp 400 un 1000 eiro.

Kā var redzēt ŠEIT, divriteņa pieslēgšana neprasa vairāk laika kā tad, ja tiktu izmantota tradicionālā veloatslēga.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. sasmīdinājāt ar reģistrētu rāmi kur ir problēma nofleksēt un uzspiest jaunu numuru

  2. blefs visu var nospert kaut vai rezerves daļām, un šitam arī nekā pārgudra nav, viens kājas spēriens un slēdzenes vieta sadalīsies kā nebijusi saliek kopā un vālē prom nedaudz apskrambāts

  3. Rāmi nenospers, toties riepas nofenderēs…

  4. Ja gribēs nozags ar visu stabu.Vajag izdarīt tā lai pārdot nozagto nevar ,bet mūsu politiķiem tas nav izdevīgi jo procents tiem tiek.

    • Apgalvot, ka politiķi partiek no riteņu zādzībam, ir aplami. Tiem, kuri nesmādē pelēko un melno naudu, apgādībā ir ienesīgakas nozares. Cita lieta, ka policija mēdz slinkot uin arī paši īpasnieki ne vienmēr reģistrē zādzību. Vismaz savu dzelžu numurus piereģistrēt CSDD var – tas maksā gandrīz neko. Starp citu ā ir ar velo rāmju marķēšanu? Auto var nomarķēt, jābūt iespējai to izdarīt arī divriteņiem.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+