Izgulējumu ārstēšana ir sarežģīta un laikietilpīga, arī dārga.
Izgulējumu ārstēšana ir sarežģīta un laikietilpīga, arī dārga.
Foto – Timurs Subhankulovs

Izgulējumus un brūces ārstēs vienuviet, Ķirurģiskās infekcijas klīnikā 1

Ķirurģiskās infekcijas klīnikā turpmāk ārstēs visus Latvijas pacientus ar inficētām, ilgstoši nedzīstošām brūcēm.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

“Mūsu klīnika ir vienīgā vieta Latvijā, kur pacientiem ar ilgstoši nedzīstošām brūcēm, čūlām, izgulējumiem pieejama valsts apmaksāta ārstniecības pro­gramma. Lai to saņemtu, nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Vispirms pacientu apskata kāds no mūsu speciālistiem, pēc tam ārstu konsilijs izvērtē pacienta veselības stāvokli un pieraksta viņu rindā uz ārstēšanos stacionārā. Uz to šobrīd jāgaida apmēram seši mēneši. Ja pacienta stāvoklis strauji pasliktinās, viņu iespējams uzņemt stacionārā ārpus kārtas divu trīs nedēļu laikā,” stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra “Biķernieki” Ķirurģiskās infekcijas klīnikas vadītājs profesors Arnolds Jezupovs, norādot, ka valsts šobrīd izgulējumu ārstēšanu apmaksā 93 pacientiem gadā. Inficētu brūču ārstēšana ir ilgstoša, piemēram, viens izgulējums jāārstē vidēji trīs mēnešus. Ārsts skaidro, ka izgulējums pirms ķirurģiskas slēgšanas jāsagatavo vidēji vienu divus mēnešus. Šajā laikā brūci attīra no strutām, novērš infekciju, uzlabo audu barošanu. Turklāt pacientam izgulējumi bieži vien ir vairākās ķermeņa vietās, bet vienā ārstēšanas reizē slēgt var tikai vienu no tiem. Tas nozīmē, ka pacientam ar trim izgulējumiem slimnīcā var nākties pavadīt deviņus mēnešus. Ja pacientam būtu jāārstējas par savu naudu, tas varētu izmaksāt ap 70 000 eiro. Iekļūstot valsts apmaksātajā programmā, jāmaksā tikai pacienta līdzmaksājums – 10 eiro dienā, turklāt noteikts, ka kopējā iemaksu summa, ko maksā pacients par katru ārstēšanās gadījumu slimnīcā, nedrīkst pārsniegt 355,72 eiro vienā ārstēšanās reizē.

Šonedēļ Ķirurģiskās infekcijas klīnika uzsāka darbu pilnā apjomā, jo pēc telpu remonta un labiekārtošanas 1200 kvadrātmetru platībā, kurā tika ieguldīti vairāk nekā 520 000 eiro no valsts galvotā aizdevuma līdzekļiem, tika atvērta trešā operāciju zāle, jauna ķirurģijas nodaļa un dienas stacionārs ar 10 vietām. “Līdz šim pacientus, kuriem infekcija bija skārusi arī kaulus, nācās pārvest uz citu slimnīcu. Tagad uz vietas varam ārstēt visas ķirurģiskās infekcijas,” uzsver Ķirurģiskās infekcijas klīnikas virsārsts Juris Nikolajenko. Pašlaik klīnikā darbojas trīs ķirurģiskā profila nodaļas ar 114 vietām, kurās ārstē pacientus ne tikai ar mīksto audu, bet arī mugurkaula un kaulu locītavu sistēmas infekcijām, apdegumiem, osteomielītu, kā arī ārpusplaušu tuberkulozes komplikācijām. Klīnikas speciālisti nodarbojas arī ar gangrēnas ķirurģisko ārstēšanu, bet tuvākā nākotnē plāno uzsākt arī trofisko čūlu ķirurģisko slēgšanu. Tik plašs ārstniecisko pakalpojumu spektrs iespējams tādēļ, ka uz klīnikas renovētajām telpām tika pārvietota Tuberkulozes un plaušu slimību centra ārpusplaušu tuberkulozes nodaļa ar augsti kvalificētiem speciālistiem, tostarp traumatologiem ortopēdiem, kas specializējušies kaulu un mugurkaula skriemeļu infekciju ārstēšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz šim pacienti ar ķirurģisko infekciju un inficētām brūcēm tika ārstēti dažādās RAKUS slimnīcās, līdzīga profila nodaļas bieži vien dublējās, bet izgulējumu ārstēšanai tika pirkts ārpakalpojums, kas, pēc Valsts kontroles revīzijas atzinuma, bija neizdevīgs. Turpmāk visi pacienti tiks ārstēti vienā stacionārā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.