×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Pārtrauc dārgu auto kontrabandistu grupējumu darbību; aiztur arī robežsargus un muitnieku (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts robežsardze (VR) 2015. un 2016.gadā, veicot pasākumus valsts robežas drošības un neaizskaramības stiprināšanā, pārtrauca vairāku transnacionālo noziedzīgo grupējumu darbību, kas veic zagto luksus klases automašīnu un automašīnu ar mainītiem VIN numuriem nogādāšanu no Eiropas Savienības (ES) valstīm uz Krieviju, informēja VR pārstāve Kristīne Pētersone.

Papildus minēto grupējumu dalībnieki veica tabakas izstrādājumu kontrabandu no Krievijas, slēpjot to automašīnu apdarē un speciāli izveidotajās slēptuvēs. Minētie tabakas izstrādājumi tika nogādāti uz Lietuvu un Poliju.

Lai nodrošinātu valsts robežas netraucētu šķērsošanu, atsevišķi noziedzīgo grupējumu dalībnieki nodibināja kontaktus ar vairākiem robežsargiem, lai tie, par samaksu, nodrošinātu iepriekš sarunāto automašīnu paviršu robežpārbaudi, sekmējot noziedzīgās darbības.

VP kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas, veicot operatīvās darbības pasākumu kompleksu, pārtrauca vairāku zagto luksus klases automašīnu un automašīnu ar mainītiem VIN numuriem pārvietošanu pāri valsts robežai. Tāpat tika pārbaudītas vairākas automašīnas, kuru apdarē un speciāli izveidotajās slēptuvēs tika konstatēti kontrabandas tabakas izstrādājumi.

Operatīvās darbības kompleksa pasākumu ietvaros tika noskaidroti atsevišķi noziedzīgo grupējumu dalībnieki un robežsargi, kas bija iesaistījušies pretlikumīgajās darbībās.

Par minēto uzsākti 10 kriminālprocesi.

Kriminālprocesu ietvaros 2016.gada janvārī un februārī tika veikta divu privātpersonu, astoņu robežsargu un vienas Muitas amatpersonas un aizturēšana

Viena privātpersona un divi robežsargi tika apcietināti, pārējām personām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Četri robežsargi pēc aizturēšanas no VR atvaļinājās pēc pašu vēlēšanās.

Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars šovakar telekompānijai LNT teica, ka kopumā dokumentētas astoņas nozieguma epizodes, uz kuru pamata robežsargiem un privātpersonām, kuras bija nozieguma organizatori, piemērots aizdomās turamā statuss. Noziegumi notikuši Grebņevas robežkontroles punktā.

“Piecās epizodēs veikta pavirša robežpārbaude vai bezdarbība, kuras rezultātā robežu ir šķērsojuši transportlīdzekļi ar mainītiem identifikācijas numuriem vai viltotiem dokumentiem,” uzsvēra Garbars.
Viņš arī apliecināja, ka visās robežšķērsošanas vietās tiks veikti kontroles pasākumi, lai uzraudzītu, kā obligātās procedūras tiek izpildītas no citu robežsargu puses.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. "padomisms" vēl ir dzīvs Atbildēt

  Un KNAB, ar ielikteni Streļčēnoku, ir padarīts bezspēcīgs.

 2. nesapratu smalku humoru ! Atbildēt

  tie nabadzīgie [zagto] luksus klases automašīnu
  īpašnieki no apdrošinātājiem dabū ar uzviju atpakaļ !!! 🙂

  Vai likumīgo zagļu attaisnošana ??

 3. pats vieglaakais kas var buut ,ja grib aatri un tiiri tikt valaa — atvalinaajaas peec pasu veeleesanaas ….

Draugiem Facebook Twitter Google+