×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Izklaides vilciens sabrauc bērnu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Svētdien Mežaparkā notika traģisks nelaimes gadījums, kurā dzīvību zaudēja septiņus gadus vecs zēns. Nelaime notika pulksten 12.30, kad 1944. gadā dzimis vīrietis, vadot ekskursijas autovilcienu, notrieca 2007. gadā dzimušu bērnu, kurš brauca ar velosipēdu. Bērnam tika konstatētas smagas traumas, un viņš nomira līdz ātrās medicīniskās palīdzības brigādes atbraukšanai. Par šo gadījumu sākts kriminālprocess par ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tādēļ izraisīta cilvēka nāve. Izmeklēšanas laikā policija skaidro šā speciālā transportlīdzekļa izmantošanas nosacījumus, kā arī izvērtē vadītāja atbildību par notikušo.

Kā informē uzņēmumā “Rīgas meži”, kas apsaimnieko Mežaparku, minētais izklaides vilcieniņš iecienītajā atpūtas vietā šogad strādājis nesankcionēti. Uzņēmuma pārstāvis Edgars Vaikulis pastāstīja, ka jau vairākus gadus regulāri ticis pārslēgts sadarbības līgums ar uzņēmumu “Baltās ievas”, kura rīcībā ir minētais specializētais transporta līdzeklis, taču šogad šāds līgums nav bijis. “Visticamāk, ja vien šis uzņēmums vērstos ar lūgumu par sadarbības līguma turpināšanu, tas tiktu akceptēts arī šogad, jo citu pretendentu nekad nav bijis. Tomēr vismaz pagaidām uzņēmums to nav darījis, tomēr sniedzis pakalpojumus Mežaparka apmeklētājiem. Tādējādi tas ir noticis nesankcionēti,” sacīja Vaikulis. Ņemot vērā notikušo traģēdiju, kurā dzīvību zaudējis 2007. gadā dzimis zēns, “Rīgas meži” nolēmuši ar uzņēmumu “Baltās ievas” līgumu par sadarbību šogad neslēgt. Vaikulis arī pastāstīja, ka līdz šim līgumā ar uzņēmumu “Baltās ievas” bijis noteikts, ka vienu braucienu tas nedrīkst veikt biežāk kā reizi 30 minūtēs, kas nozīmē, ka maksimālais pieļaujamais ātrums, ar kādu šis transporta līdzeklis drīkstējis pārvietoties, ir 20 kilometri stundā. “Atbilstoši aculiecinieku stāstītajam, dienā, kad notika negadījums, šis vilcieniņš pārvietojies ievērojami ātrāk,” piebilda Vaikulis.

“Rīgas mežu” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš uzskata, ka vilcieniņš Mežaparkā ir vajadzīgs, jo šāds pakalpojums ir katra atrakciju parka neatņemama sastāvdaļa un Mežaparkā pēc tā ir liels pieprasījums. Tāpēc uzņēmums apsver iespēju iegādāties savu vilcieniņu un paši organizēt šo atrakciju, lai pakalpojums būtu kvalitatīvs un drošs. Uzņēmums šādu iespēju jau pārrunājis arī ar Rīgas domes vadību, kas ideju atbalstījusi. Kādu laiku elektrovilciena pakalpojums Mežaparkā nebūs pieejams, jo ar pašreizējo uzņēmēju līgums netiks slēgts, bet, lai pakalpojumu nodrošinātu “Rīgas meži”, būs jāorganizē iepirkuma konkurss un jāveic citas procedūras.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pēdējā laikā Mežaparkā ir izvērties tika daudz skrejoša, slīdoša. braucoša un c.veida ātrumu mīloša publika, ka tur ne tikai ar bērnu, pat nabaga pensonāri nevar pastaigāties. Tas vairs nav atpūtas parks, bet hipodroms.

Draugiem Facebook Twitter Google+