×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

Izklīdinot islāmistu protestētājus, Kairā nogalināti 124 cilvēki (papildināts)

LETA/AFPLETA/AFP

Ēģiptes policijai trešdien izklīdinot islāmistu protestētājus, kas bija izveidojuši nometnes divos galvaspilsētas Kairas laukumos, nogalināti vismaz 124 cilvēki, no notikuma vietas ziņoja aģentūras AFP korespondents.

Viņš saskaitījis līķus trīs improvizētajos morgos laukumā pie Rabaas al Adavijas mošejas, kas ir viens no diviem laukumiem, kuros bija sapulcējušies gāztā prezidenta islāmista Mohameda Mursi atbalstītāji. Pēc AFP korespondenta teiktā, vairākumam nogalināto bija šaujamieroču radītas brūces.

Šādam nogalināto skaitam gan nav oficiāla apstiprinājuma. Mursi kustība “Musulmaņu brālība” paziņojusi par 500 bojāgājušajiem un 9000 ievainotajiem, savukārt Ēģiptes Veselības ministrija informējusi, ka sadursmēs visā Ēģiptē gājuši bojā 56 un ievainoti 526 protestētāji, kā arī Kairā gājuši bojā pieci policisti.

Britu telekanāls “Sky News” ziņoja, ka sadursmēs trešdien nogalināts tā operators Niks Dīns. 62 gadus vecais Dīns bija strādājis “Sky News” 15 gadu.

Trešdien Kairā notiekošo sadursmju dēļ ir slēgtas Gizas piramīdas un Ēģiptes muzejs.

Vardarbīgo protestētāju izklīdināšanu nosodījušas vairākas valstis, tostarp Irāna, Katara, Lielbritānija, Turcija unn Vācija, bet Eiropas Savienība aicinājusi ievērot savaldību.

Protestētāji laukumā pie mošejas un Nahdas (Renesances) laukumā Kairā ir pavadījuši sešas nedēļas, pieprasot armijas 3.jūlijā no amata atceltā Mursi atjaunošanu amatā.

Televīzijas kanāla “Al Arabiya” videomateriālos redzami dūmu mākoņi no asaru gāzes, sabrukušas teltis un degošas riepas.

Mikroemuāru vietnē “Twitter” ievietotās fotogrāfijās no Kairas redzams mazas meitenes līķis uz vīrieša rokām, kā arī daudzi citi skati ar dūmos ieskautajiem pilsētas laukumiem un ievainotiem cilvēkiem.

“Musulmaņu brālība” arī aicināja ēģiptiešus iziet ielās, jo “tas nav mēģinājums izklīdināt, bet gan vardarbīgas mēģinājums apklusināt militārā apvērsuma pretinieku balsis,” kustība rakstīja “Twitter”.

Otrdien Mursi atbalstītāji devās gājienā no Nahdas (Renesances) laukuma uz Gizas rajonu Kairā, kur iedzīvotāji sāka apmētāt gājiena dalībniekus ar akmeņiem. Sadursmēs starp Mursi atbalstītājiem un pretiniekiem gāja bojā viens cilvēks.

Kopš policija pagājušajā nedēļā izplatīja brīdinājumu izbeigt protesta akcijas, islāmisti ir aicinājuši uz arvien jaunām demonstrācijām.

Sadursmēs starp Mursi atbalstītājiem un pretiniekiem kopš jūnija beigām gājuši bojā jau vairāk nekā 250 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+