Latvijā
Kriminālziņas

Izkrāpa miljonus: Veicot vairākas kratīšanas, apturēts noziedzīgs grupējums 2

Ilustratīvs attēls /Valsts policija

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību “Omega”, veicot 27 kratīšanas, apturējusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu, pavēstīja VID Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Viņa informēja, ka grupējuma noziedzīgās darbības laika periodā no 2016.gada janvāra līdz 2017.gada augustam valsts budžetam radījušas apmēram 1,7 miljonu eiro zaudējumus. Deviņas personas atzītas par aizdomās turētām, bet nozīmīgākie pierādījumi izņemti, izmeklētājiem atklājot slepenas grupējuma biroja telpas.

Šogad 5.septembrī sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki veica 27 kratīšanas Rīgā, Rīgas rajonā un Jelgavā kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi aptuveni 95 000 eiro apmērā, kā arī kontrabandas cigaretes un šaujamieroči, kam tiks veikta ekspertīze.

Tāpat kratīšanu laikā izmeklētāji atklājuši grupējuma slēptās biroja telpas. Tajās atrastas un izņemtas aizturēto personu pašrocīgi veidotās darījumu shēmas ar darījumu ķēdē iesaistīto uzņēmumu nosaukumiem, visu darījumu ķēdē iesaistīto fiktīvo uzņēmumu kodu kalkulatori, banku kartes, zīmogi, telefoni kā arī liels daudzums fiktīvo darījumu dokumentu.

“Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums izveidoja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Apturētais grupējums darbojās vairākās tautsaimniecības jomās – nodrošināja kravu pārvadājumus pa autoceļiem, nodarbojās ar automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecību, drošības sistēmu un personiskās drošības pakalpojumu sniegšanu,” klāstīja Teice-Mamaja.

Galerijas nosaukums

Kriminālprocess par minētā grupējuma noziedzīgajām darbībām sākts pēc Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā un 195.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Tā ietvaros aizturētas deviņas personas, kurām uz doto brīdi piemērots aizdomās turētās personas statuss.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

LA.lv