×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

Izkrāpj mantu un nogalina bērnības draudzības vārdā (28)

Bruno Pauļuks. Foto - Valsts policijaBruno Pauļuks. Foto - Valsts policija

Prātam neaptverami notikumi risinājušies Salas novada Sēlpils pagastā. Valsts policija (VP) veic izmeklēšanu, sīkāk neko komentēt nevēlas, taču manā rīcībā esošā informācija liecina: bērnības draudzības vārdā cilvēks paņēmis aprūpē draugu, ne īpaši labi ar viņu apgājies, izkrāpis no viņa vērtīgus īpašumus, pēc tam nogalinājis un apracis. Kā kaut kas tāds varēja notikt, kur bija sabiedrība, ģimenes, atbildīgas institūcijas?

Šī ir viena no trim mantkārīgos nolūkos pastrādātām slepkavībām, kam gada sākumā sabiedrības uzmanību pievērsa arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Edvīns ierodas Sēlpilī

2005. gada nogalē Veneranda nopirkusi izputējuša Breša zemnieka īpašumu: vienkāršu, pavecu koka māju ar citām necilām ēkām un 22 hektāriem zemes, meža pāris kilometru no Sēlpils ciema centra. Pati īpašniece gan tur maz uzturējusies, vairāk viņas vīrs, tagad 54 gadus vecais Edvīns, kurš tur deklarējies un pēc būtības arī dzīvojis. Vīrietis sākumā turējis govi, kādu cūku, stāstījis, ka domā attīstīt lopu audzēšanu, jo sievai Mārupē esot desu cehs. Taču šīs ieceres nerealizējušās: vairāk izticis no meža un malkas gādāšanas citiem.

Kā man stāsta Sēlpils pagasta pārvaldes vadītāja Anita Bārzdiņa, Edvīns sabiedriskajā dzīvē neiesaistījies. Vienmēr bijis labi ģērbies un spīdīgās kurpēs, pieklājīgs un runīgs, lielījies ar saviem sakariem Rīgas varas gaiteņos un īpašumiem. Pārsvarā vietējie iedzīvotāji viņu satikuši veikalā, kur plātījies ar naudu. Kaimiņi gan teikuši, ka vīrietis mēdzot arī agresīvi runāt, taču īsti nekāda pamata tam pievērst uzmanību nebijis. Ja ne kāds gadījums pirms dažiem gadiem, tad varētu sacīt, ka Edvīns dzīvojis parastu lauku cilvēka dzīvi. Elektriķiem radušās aizdomas, ka viņš zog elektrību, nelaidis tos pārbaudīt skaitītāju un vadus. Tad elektriķi gājuši kopā ar policistu…

“Precīzi nezinu, kas notika, bet vienā dienā tur saradās policisti, pat šāva un mēs vēl no pagastmājas zvanījām kaimiņiem, lai sēž mājās un nelien ārā,” atminas A. Bārzdiņa.

“Policisti ar suņiem bija, pat helikopteru dzirdēju. Edvīnu ķēra. Vēlāk arī viņa bisi krūmos atrada. Tad Edvīns kādus mēnešus cietumā nosēdēja,” stāsta viņa kaimiņš Atis Tērauds, kas dzīvo kāda kilometra attālumā.

“Pēc tam Edvīns atkal uzradās. Viņam bija piespriesti četri vai pieci simti darba stundu piespiedu darba sabiedrības labā, ko man vajadzēja nodrošināt. Viņš stāstīja, ka sasitis policistu. Strādāja ļoti labi – lai darbi raitāk ietu, pat ar savu busiņu lapas veda. Ambulancei visu malku saskaldīja. Tad vienā brīdī pateica, ka vairs nestrādās sabiedrības labā, un pasūtīja mani uz vienu vietu. Pazuda, parādījās un atkal pazuda,” atceras pārvaldes vadītāja.

Bruno Pauļuks. Foto – Valsts policija

Uzrodas draugs no Mārupes

Pagājušā gada pavasarī Edvīna mājas tomēr nokļuva pagasta pārvaldes uzmanības lokā. Parādījās informācija, ka tur dzīvo svešs cilvēks. 14. martā pārvaldes ļaudis braukuši skatīties. Tas izrādījās 1963. gadā dzimušais Bruno Pauļuks, kurš deklarējies Mār­upes novadā, kur viņam arī bijuši īpašumi, bet sieva ar nepilngadīgo dēlu dzīvo Rīgā. Edvīns teicis, ka viņam ar Bruno noslēgts aprūpes līgums, un bijis visai pikts par amatpersonu interesi: draugs esot viņa atbildība, ko lienot, kur nevajagot. Dzīvošanas apstākļi te bijuši pietiekami labi, vienīgi Pauļuka pasei bija beidzies derīguma termiņš. Aprūpētājam likts to atjaunot, ko viņš arī vēlāk izdarījis. Lai tomēr objektīvi saprastu, kas Edvīna mājās notiek, vēlāk sociālā dienesta vadītāja kopā ar policijas inspektoru te paviesojušies bez brīdināšanas. Pauļuks, lai arī ar acīmredzamām gūžas problēmām, pārvietojies ar nūju vai turoties gar sienām (oficiāli nav bijis invalīds), licies ar dzīvi apmierināts. Sēdējis garāžā un gatavojis skalus. Bijis daudz ēdiena.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. draudzības vārdā Atbildēt

  Draudzības vārda dara citas lietas.

 2. Nu jūs man dabūsiet !!!

 3. Te autors pāršāvis pār strīpu, jo nav bijusi tiesa. Ir apsūdzētais, bet ne notiesatais. Nevajag rakstīt bidlām, kam tik šausmināties. Nekas vel nav zinams

 4. Draudzības vārdā Atbildēt

  Va tad draudzības vārdā nedara skaistas lietas ? Te jau draudzība ir nodota, izmantota un no autora apsmieta .

 5. Uz maaju iebraukts plats cels. Visu laiku kaut kaadas masinas kamer edvins cietuma. Kas tur notiek? Vai maja nav jaaizzimogo? Vai pagastam nav jasarga aresteeta manta?

  • Kāda starpība vai ir iebraukāts tas ceļš vai nav, cik zinu tad uz Edvīna vārda nav ta māja un gan jau ka īpašniece uz turieni aizbrauca vai arī Edvīna meitas.

 6. Dīvainības ap šo lietu un iespējamā slepkavas dzīvesvietu sākušās.
  Sociālais dienests 3 gadus “nezināja”, ka Sēlpils pagasta “Zemīšos” mīt Bruno Pauļuks, bet kad viņš pazuda, izmisīgi sāka viņu meklēt.
  Novada domes pr-ce pati personīgi kopā ar policistiem brauca pa mājām, kaut gan nekad šai pusē vispār neparādās – tikai pirms vēlēšanām un 1x gadā 40 minūtes uz sapulci.
  Ap “Zemīšu” mājām spieto svešas mašīnas. Pārvaldes vadītaja pati personīgi savāca kaķi, bet novadā ir algots veterinārārsts. Edvīna meita atbrauca apskatīt avarējušu mašīnu, kas piederējusi Bruno (svešam cilvēkam). Cilvēki mēļo, ka cilvēks, kas vislabāk nopelnija ar Bruno īpašumu pārdošanu ir pārvaldnieces ģimenes locekļu draugs. Bet vakar pašvaldībā vispār sākās panika, jo uzzināja, ka kaimiņi vēlas nolikt ziedus uz kapa Bruno bērēs. Pirmo reizi dzīvē redzu,ka kāds kādam norāda iet vai nē uz bērēm. Varbūt baidās, ka mēs tiksimies ar Bruno radiem? Jautājums rodas, kas ieinteresēts vēl kaut ko hapnutj? Un pārvaldniece visus žurnālistus sūta tikai pie viena cilvēka, bet tas cilvēks nekad negāja pie Bruno. Kas režisē šo farsu?

 7. Līdzjūtība Bruno ģimenei un dēlam.
  Ja Kādam zināms, kad Bruno guldīs zemes klēpī, uzrakstiet, jo kaimiņi vēlas nolikt ziedus. Mārupes sociālais dienests šādu informāciju nesniedz. Laikam noticis brīnums un saprot savu vainu, ka nesniedza palīdzību un atdeva Bruno aprūpē

 8. Ko ta vita te var kladzinat par edvinu. Tad kad dabuja pa muti bij alkohola reibuma. Un vina jau ar ir ar raksturinu. Mak tik aurot mentus saukt. Liela bruna glabeja kas nokrita ar lekmi ta i vairs nebij vajadzigs.

 9. jā.pats pakrita un svētais gars apraka.par to advokātu gan nāk smiekli.

 10. Kad būs Bruno bēres un kur? Mārupes novads, kur Bruno bija deklarēts, uz šo jautājumu nevar atbildēt.

 11. Vēl rit izmeklēšana un ekspertīzes. Vai ir bijusi slepkavība vai pats pakritis dēļ ļoti slimajām gūžām, nav zināms. Bruno knapi staigāja.
  Mārupes sociālo dienestu, kas slimam cilvēkan benokārtoja invaliditāti un nesniedzapalīdzību un bāriņtiesai, kas viņu atdevaaprūpē, ir jāatlaiž no darba un krimināli jāsoda !!!!

 12. Tāds bračku Kaudzīšu romāniņš Mērnieku laiki – zemi šurpu turpu “staipīja”.

 13. Jā, un spriežot pēc paraksta, publiceta ir upura Bruno fotogrāfija. Lai arī tā, kas būtu jāpublicē, ir slepkavas fotogrāfija.
  Vienmēr jāsaudzē cilvēki, kuri nav noziedznieki un jāvazā pa medijiem noziedznieki, lai brīdinātu sabiedrību, dou iespēju redzēt noziedznieka tipu u.tml.
  Es arī lasit uztvēru, ka fotografijā ir noziedznieks. Kāpēc tad upuris tiek sādi vazāts? Viņam pat pēc nāves neļauj mierīgu gulēt un neievēro nekādu cieņu un piemiņu

 14. Vai ir ētiski atklāt kaimiņu vārdus uzvārdus?
  Kad par migrantiem raksta, pat izvarotāju un slepkavu sejas slēpj, lai nedod dievs viņus neaizskartu un netraucētu.
  P.S. skatos, ka te kāds ir nepamierināts ar sakstu un salicis 10 komentārus..:))

 15. Rasma labaak savus sunus skaties,lai pa pasauli nekliist….

 16. Kāpēc jāliek upura bilde? Bija jābūt slepkavas bildei! Ja gadījumā izbēg vai tiek attaisnots – lai cilvēki zin, no kā jāsargās.

 17. Ko autors pīpē? Raksta pilnīgi nesaprotamus murgus.

 18. Bildē ir Brūno. Atis Tērauds vienmēr visu redz un zin. Atis saka ka Edvīns dzēra,bet pats reiba no svaiga gaisa…A.Bārzdiņa Jaunsēlpilī mūs visus noslaucītu no zemes virsas ja tas būtu viņas spēkos. Bārzdiņai esot stiprs advokāts no Rīgas,tāpēc viņa tik varena. Bet kāpēc godīgam cilvēkam,advokāts? Visi kaimiņi kuriem zvanīja laikam bija Atis,jo pārējie neko nezināja.

 19. bildē ir Brūno. un Atim ,,labajam kaimiņam,, ir tendence salaist kaimiņus ragos.nez kā uzdevumā viņš to dara,jau gadiem! nekad pēc tam nekur nav vainīgs. visi dzer tikai viņš svētais reibst no svaiga gaisa. bet žurnālists ir jāsauc pie atbildības par baumu izplatīšanu. un A.Bārzdiņa ja varētu,tad Jaunsēlpilī visus īpašniekus noslaucītu no zemes virsas,lai tikai tiktu pie mūsu īpašumiem. Jo A.Bārzdiņai
  esot stiprs advokāts. Kam godīgam cilvēkam ir vajadzīgs advokāts? ES ar pazīstu viņas advokātu.

 20. Neko nevar saprast no tā raksta. LA žurnālistu līmenis nu ir pietuvojies draugim.lv vidējā statistiskā lietotāja – diezgan debīla palīgskolas absolventa līmenim. Varbūt nedaudz pārsniedzot, jo tekstā lietotas garumzīmes.
  Pie tam – nevar saprast, vai viņi gadījumā nav bijuši homoseksuālisti. Kā gan citādi 2 pieauguši vīrieši dzīvotu vienā mājā kopā bez sievietēm.

  • Par raksta autora zemo profesionalitātes līmeni,piekrītu! Skatos LA ir problēmas ar kadriem,ja šitādi pajolīši tiek ņemti darbā.
   Ps. Līdz 2001 gadam Es dzīvoju “Zemīšos”

 21. https://goo.gl/sI26SP Atbildēt

  Neko nevar saprast no tā raksta. LA žurnālistu līmenis nu ir pietuvojies draugim.lv vidējā statistiskā lietotāja – diezgan debīla palīgskolas absolventa līmenim. Varbūt nedaudz pārsniedzot, jo tekstā lietotas garumzīmes.

 22. Tas ir tā slepkavas Edvīna feiss, kas bildē? Uzreiz redzams, ka nelietis. Cerams, ka piespriedīs augstāko soda mēru.
  Pasarg Dievs no tādiem “bērnības draugiem”.

 23. Slikti, ka Latvijas Avīze uzķērās uz pagasta pārvaldes vadītājas āķa (pati sapņo par lētu naudu nopirkt Edvīna īpašumus, ja šo iesēdinās ķurķī) un devās pēc viņas ieteikuma pie kaimiņa ar ko vienīgo Edvīnam ir sliktas attiecības. Tā raksts sanācis ne īpaši patiess.
  Edvīns nelieto alkoholu, ar kaimiņiem draudzīgs un rit izmeklēšana. Tātad, nav pamata saukt par slepkavu.

Draugiem Facebook Twitter Google+