Latvijā
Novados

Jaunākā informācija par situāciju Pļaviņās: ūdens līmenis Daugavā pazeminājies 0

Ledus Daugavā pie Pļaviņām. Foto – LETA

Patlaban ūdens līmenis Daugavā ir pazeminājies un situācija Pļaviņās kopumā kļuvusi mierīga, pastāstīja Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde (Jēkabpils reģionālā partija).

Žilde sacīja, ka pusstundu pēcpusdienā bija vērojama ledus kustība, kas radīja bažas par ūdens līmeņa kāpumu Daugavā, taču tagad tas ir samazinājies zem kritiskās robežas un ledus upē nekustas.

Viņa papildināja, ka arī mazajā pietekupē ūdens ir atkāpies.

Tomēr domes priekšsēdētāja uzsvēra, ka atbildīgie dienesti arvien darbojas pastiprinātā gatavībā un situācija tiek pastiprināti vērota.

Jau vēstīts, ka otrdienas pēcpusdienā izkustējās ledus sastrēgums Daugavā lejpus Jēkabpils, kas izraisīja ūdens līmeņa celšanos Pļaviņās.

Saistītie raksti

Pļaviņās plkst.15 ūdens līmenis Daugavā bija 10,65 metri – desmit centimetrus zemāks nekā piecos no rīta, – bet jau pēc pusstundas tas paaugstinājās līdz 10,87 metriem.

Plūdi Pļaviņās sākas, ūdens līmenim Daugavā pakāpjoties virs 11,1 metra atzīmes. Naktī no piektdienas uz sestdienas ūdens līmenis paaugstinājās līdz 11,85 metriem, applūdinot vairākas ēkas.

LA.lv