Mobilā versija
+14.9°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
2. februāris, 2016
Drukāt

Kādas sportiskas aktivitātes rīkosiet?

Foto - LETAFoto - LETA

Iedzīvotāju fiziskās aktivitātes veicināšanas programmas “Par aktīvu dzīvesveidu” ietvaros noteikti labākie projekti. Sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju veiktajā atlasē pārliecinošākās aktivitātes tikušas pie finansējuma 1000 līdz 5000 eiro apmērā. Aptaujāju veiksmīgāko projektu autorus.

 

Leonīds Valdonis, Preiļu novada sporta pasākumu organizators (projekts saņēmis 1000 eiro līdzfinansējumu): “Mazpilsētās sportiskās aktivitātes balstās vai nu uz veterāniem, vai arī uz skolu jaunatni. Dažus iedzīvotājus no sportošanas attur kautrība. Citiem traucē finanšu trūkums, lai aizbrauktu, piemēram, uz attālākiem lieliem pasākumiem un samaksātu dalības maksu. Tādēļ šajā ziemā Preiļos jau trešo gadu lieliski īstenojās iecere, kas ļāva bez maksas izīrēt distanču slēpošanas inventāru un slēpot parkā vai stadionā. Skolēni varēja par brīvu izmantot hokeja laukumu. Vasarā ir iespēja bez maksas izmantot laivu vai katamarānu. Iegūto līdz­finansējumu izmantosim Pavasara veselības festivāla rīkošanai aprīlī un maijā. Tas ietvers desmito gadskārtējo skrējienu pa Preiļu pilsētas ielām “Cīruļputenis”, MTB riteņbraukšanas pasākumu “Preiļupes līkloči” un, domājams, vēl kādu aktivitāti.”

 

Juris Kaminskis, Jelgavas “Sporta servisa centra” direktors (5000 eiro): “Vēlamies, lai vairāk iedzīvotāju iesaistītos pilsētas sporta pasākumos, tādēļ viens no projekta uzdevumiem ir gatavoties Jelgavas nakts pusmaratonam. Visas aktivitātes paredzētas svaigā gaisā, tostarp arī uz ūdens – ģimeņu sacensības tūristu kanoe laivās vairākos posmos. Tiem jelgavniekiem, kuriem labāk patīk sporta spēles, piedāvāsim izmēģināt spīdmintonu. Rudens posmā vēlamies organizēt norūdīšanās nodarbības. Projekts noritēs no aprīļa līdz oktobrim, lai aktīvs dzīvesveids kļūtu par jelgavnieku ikdienu.”

 

Daina Paipala, Ventspils domes Sporta pārvaldes vadītāja (3000 eiro): “Saņemtais līdzfinansējums tiks izmantots vasaras tūrisma un sezonas atklāšanas velobraucienam, kas notiks jau sesto gadu. Laika gaitā šā pasākuma dalībnieku skaits ir audzis no 700 līdz 3000. Šogad radusies ideja pasākumu bagātināt ar Veselības aleju. Tajā būs pieejams fizioterapeitu kabinets, ķermeņa masas analizators ar speciālistu konsultāciju, pārvietojamā pirts ar pirtnieku, baskāju taka 30 metru garumā, veselīga uztura degustācija ar speciālista konsultāciju un jogas nodarbības atklātais treniņš.”

 

Gatis Baumanis, džudo kluba “Saldus” vadītājs (3000 eiro): “Latvijā cilvēkiem ļoti patīk masu sporta pasākumi, kas ļauj pārbaudīt savas spējas, piemēram, skriešanā un riteņbraukšanā. Ir svarīgi, lai aktivitātes būtu daudzveidīgas un regulāras, nevis vien pāris reizes gadā. Saldus iedzīvotāji aizvien vairāk piekopj aktīvu dzīvesveidu. Līdzfinansējumu ieguvis projekts “160 vingrinājumi Saldus pilsētai”, kas paredz, ka pilsētas svētku laikā iedzīvotāji izpildīs 160 fiziskus vingrinājumus. To varēs darīt pilsētas centrā izvietotās vingrinājumu stacijās, kur blakus būs arī treneri. Tiks noskaidroti arī aktīvākie un labākie dalībnieki visās vecumu grupās.”

 

Māris Čakars, Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors (2000 eiro): “Kārtējo reizi mēģinām iesaistīt sportā tos jauniešus, kuri nav fiziski tik aktīvi, kā mums un viņiem pašiem gribētos. Gulbenes novadā ir 14 skolas – esam liels novads, kas var uzstādīt lielus mērķus. Mūsu virsuzdevums ir aptvert novada aktīvos jauniešus un pat piesaistīt tos no kaimiņu teritorijām. Tiem jauniešiem, kuri dzīvo tālu no centra, ir iespēja izmantot sporta skolas internātu. Projekta ietvaros aprīlī notiks sacensības trijos posmos. Viens no tiem būs basketbols, pārējie – vieglatlētika un orientēšanās. Savukārt vasarā aktīvi nodarbosimies tieši ar basketbolu.”

Pievienot komentāru

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pie domes durvīm manītas lāča pēdas

Vakar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts partijas “Saskaņa” saraksta līderis Andrejs Elksniņš. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts “Saskaņas” saraksta līderis Aleksandrs Bartaševičs. Līdz ar to šobrīd “Saskaņa” nonākusi pie abu Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils, kā arī Rēzeknes vadības grožiem. Jūrmalā “Saskaņa” veido koalīciju ar ZZS.

Partija “Saskaņa” maksimāli izmantojusi to, ka atrodas opozīcijā un nepiedalās valsts pārvaldē, tādēļ partijas nākšana pie varas lielākajās Latvijas pilsētās ir likumsakarīga, šādu viedokli aģentūrai LETA paudis politologs Filips Rajevskis. Viņš gan to neuztver kā nopietnu atspēriena punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās: “”Saskaņa” ir bijusi ļoti konsekventa, jo nelauž līgumu ar partiju “Vienotā Krievija”, aktīvi uzstāj uz attiecībām ar Krieviju un nemainīgi negatīvi attiecas pret Latvijas līdzdalību NATO. Šī būs tā robeža, kas “Saskaņai” kā kreisajiem neļaus pilnīgi izpausties, jo, lai gan cilvēkiem varētu patikt kaut kādi ideoloģiski punkti viņu programmā, tomēr nedomāju, ka vairākums cilvēku ir tik prokrieviski orientēti.”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (7)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+