×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

“Izlaiduma gada” radošā grupa piketā pie Saeimas prasa vairāk naudas kino

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Saeimas nama notiek pikets, kurā tiek prasīts palielināt kino nozares finansējumu.

Ap desmit filmas “Izlaiduma gads” radošās grupas pārstāvju ceturtdien pie Saeimas ēkas protestēja pret nepietiekamu finansējumu kinonozarei, novēroja aģentūra BNS.

Filmas radošajai komandai kopā ar citiem Latvijas kultūras darbiniekiem rokās bija plakāti ar dažādiem uzrakstiem, tostarp “Apnicis strādāt par velti”, “Kur mana nauda?”, “Pieprasām 5x lielāku kino budžetu!”, “Kino atdzimst! Tas ir jāatbalsta!”.

Protests noritēja mierīgi, sanākušos uzmanīja policisti.

Jau ziņots – filmas “Izlaiduma gada” režisors Andris Gauja uzsvēris, ka “Latvijas kino šobrīd piedzīvo vēl nebijušu augšupeju – virkne jaunāko filmu tiek izrādītas visā pasaulē. Šis ir īstais brīdis, lai valsts veiktu finanšu injekciju kino nozarei, lai šis progress neapstātos”.

Filma “Izlaiduma gads” jau pirmajā izrādīšanas mēnesī iekļuvusi Latvijas populārāko filmu “TOP 10”, filmu pirmā mēneša laikā Latvijā noskatījušies 30 111 cilvēki. Pēc pasaules pirmizrādes Monreālas Pasaules filmu festivālā filma izrādīta Čikāgas Starptautiskajā kinofestivālā ASV, Bergenas Starptautiskajā kinofestivālā Norvēģijā, filmu festivālā “Kinošok” Krievijā, Kotbusas kinofestivālā Vācijā un citviet.

“Izlaiduma gads” stāsta par jaunu skolotāju Zani, kas aiziet par tālu savos centienos nodibināt draudzību ar audzināmo klasi, nokļūstot sarežģītā personisko attiecību mezglā. Filmai ir vecuma ierobežojums “16+”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+