×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

“Izlaiduma gadu” dažu dienu laikā noskatījušies 4500 skatītāju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jauno latviešu filmu “Izlaiduma gads” kopš iznākšanas uz ekrāna noskatījušies 4,5 tūkstoši skatītāju, aģentūru BNS informēja projekta pārstāve Maija Anna Ludbārža.

Filmu sāka demonstrēt 10. oktobrī Latvijas pilsētās kopumā 13 vietās, kur to noskatījās 4374 cilvēki, bet vēl vairāki simti cilvēku filmu redzējuši mazākās kinozālēs dažādās Latvijas vietās, tādējādi kopējais skatītāju skaits mērāms vismaz 4,5 tūkstoši.

Valsts filmas uzņemšanai piešķīra 35 000 eiro, savukārt filmas kopbudžets, ieskaitot pagaidām neapmaksāto komandas darbu un nemateriālos ieguldījumus, sasniedz 350 000 eiro.

Filma ir stāsts par jaunu skolotāju Zani, kas pēc piedzīvotas vilšanās personiskajā dzīvē visu enerģiju velta savai audzināmajai klasei, taču aiziet par tālu – ekskursijās un mājas ballītēs pakāpeniski izzūd robeža starp skolotāju un skolēniem, un Zane nonāk sarežģītā personisko attiecību mezglā.

“Izlaiduma gads” veidots vairāk nekā četrus gadus, un tā ražošana aptver piecas valstis. Filma uzņemta Latvijā, Francijā un Krievijā, montēta Igaunijā, bet attēla un skaņas pēcapstrāde veikta Indijā.

Filmas režisors ir Andris Gauja, scenārija autori Lauris Gundars un Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, māksliniece Ilze Kauliņa, producenti Guna Stahovska un Andris Gauja.

Filmā darbojas profesionāli aktieri Inga Alsiņa-Lasmane, Gatis Gāga, Liena Šmukste, Marina Janaus, Ivars Auziņš, Andrejs Smoļakovs un citi un Rīgas skolu jaunieši bez iepriekšējas aktiera pieredzes – Mārcis Klatenbergs, Ieva Apine, Edgars Siliņš un citi. Filmas producējošā studija ir “Riverbed” (Latvija) sadarbībā ar “Mojo Raiser Production” (Latvija) un “Horosho Production” (Krievija).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+