×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Ierodas bēbīši un simtgadīgi koki

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas sēžu zāle.

Kā muhamedāņi uz svēto Meku plūst jaunā Saeimas deputātu straume. Uz četriem gadiem ieslodzītie meklēs patiesības takas, kals komplicētus likumus kā naglas un noslīpēs pa rindkopai, lai tie cilvēcei kalpotu gadsimtiem. Ierodas viss simts – no Madonas mežiem iznākušie, svešā pērklī iedētie dzeguzēni, Tvaika ielā mītošie, šautie buki un jauniņie fukši – spilgtas individualitātes, kam jāpadodas frakciju uzskatu nesatricināmībai.

Simtgadīgie koki ar ērtībām iekārtosies pierastajās saimes istabās un guļvietās. Sākot jaunu sezonu, viņiem nevajadzēs izvākt un nodot tukšās pudeles. Taru krās tālāk. Likumu došanā neiesvētītajiem jaunpienācējiem noturētas pirmās instruktāžas, un bēbīši iebiedēti – ja sēžu laikā neizslēgs mobilos telefonus, pie vainīgajiem ieradīsies cilvēki no “Ekstrasensu cīņām” un noteikumu pārkāpēji mirs lēnā, mokpilnā nāvē. Nezinīšiem ierādīs, kur lielajā ēkā ir ēdnīca, havajas un atkritumu tvertnes spārnotām idejām un viesuliskai aizrautībai strādāt vēlētāju labā. Frakciju vadītāji cieti piekodinājuši – viens aptaurēts idiots ar iniciatīvu ir bīstamāks nekā tūkstotis ar sprāgstvielu jostām apkārušos teroristu.

Jāpagaida, kamēr pirmais pēcvēlēšanu niknums pārskrējis, kad politiķi sapratīs, ka homo sapiens neveido kaujinieciskas partijas, lai uzbruktu citiem homo sapiens, un iestāsies ražīga darba periods, ieradināšanās pie labsajūtas, komforta, pie krēslu mīkstuma un Saeimas relaksētības, ko tik spilgti raksturoja ministrs Vilks.

Pirms lielā darba cēliena bijušajā Āboltiņas valstībā vajag uzlabot deputātu turēšanas apstākļus. Pakaišiem jāatved svaigas zāģ­skaidas, stūros jāizvieto sildlampas, jāveic deratizācija un priekš kodējiem bufetē jāatjauno spirtotā tirdzniecība. Parlaments jāveido kā garīgā telpa, kurā var notikt jebkas! Biezajās sienās visai slikti darbojas kristietības morāles kodekss, toties demokrātiju nedrīkst filtrēt, un katram Saeimas filosofam ir brīv izteikt, ko viņš vēlas.

Lūk, maršē agrāk par starptautisku projektu sadarbībai ar Kremli vērtētais “SC”, kas pārģērbušies treniņtērpos un mainījuši abreviatūru uz SS. Kas ir sociāldemokrāti? Liels kreisi noskaņoto sablīvējums. Kā izskatās “Saskaņa”? Kā jau strādnieki ar āmuriem, kolhoznieces, nav mēris, bet vieglāks mēra paveids. Uz spieķa balstīdamies, klibo “vienotībnieki”. Kājās čulgas no vēlētāju apstaigāšanas. Tikai Junkurs nāk palēkdamies, jo organizējis vēlētājus, izdodot partijas skrejlapas. Artuss visu jau filmē! Sudrabas komanda taupīs valsts līdzekļus un atteiksies būt Jēkaba ielas 11/13 apakšīrnieki. Frakcija reģistrēta nepilsoņa, slavena fiziķa dzīvoklī. Mums ir uzrūgusi tējas sēne, kaušanai audzēti sikspārņi, neskarti zirnekļtīkli, melno kaķu sprosts. To grūti pārvietot – saka vadone.

ZZS lauksaimnieku estētikā ieturētā, āboliņlapas rotātā novietne, kas simbolizē tuvību un sirsnību pret vienkāršo cilvēku, ir tukša! Kā! Prezidijs paspējis informēt par alkohola embargo atcelšanu?

Pie NA durvīm rosās vīri ķiverēs, ceļ Ķīnas mūri un pretgaisa aizsardzības sistēmas. Te būs blokhauzs pret sorosītiem, kas nikni apkaro latvisko Latvijas ideju.

Novēlēsim 12. Saeimai būt elementāri kopjamai, nerūsējošai un ilgi saglabāt asumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+